PHL: GKS uratował fotel lidera w dogrywce

Hokeiście GKS-u Tychy dzięki wygranej 2:1 w Bytomiu utrzymali pozycję lidera Polskiej Hokej Ligi. Punktami ze śląskim zespołem zrównała się Cracovia, która w meczu na szczycie pokonała PGE Orlik Opole 5:3.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Tyszanie po remisie w regulaminowym czasie, rozstrzygnęli o losach śląskich derbów w czwartej minucie dogrywki za sprawą Mateusza Bepierszcza. Był to szósty gol w obecnym sezonie najlepszego strzelca GKS-u.

Punkty wywalczone za zwycięstwo w dogrywce, pomogły utrzymać Tychom pierwszą pozycję w tabeli, mimo zwycięstwa Cracovii. Zespół z dawnej stolicy Polski w hicie kolejki pokonał na wyjeździe drużynę z Opola.

O wyniku meczu w hali Toropol zdecydowała trzecia kwarta, w której Krakowianie zdobyli dwa gole za sprawą Damiana Kapicy i Matusa Chovana.

W innym ciekawie zapowiadającym się meczu Unia Oświęcim ulegał w swojej hali zespołowi Podhala. W zespole z Nowego Targu pierwsze skrzypce grali Finowie. Dwa gole zdobył Jarkko Hattunen, a podobną ilością asyst popisał się Jarmo Jokila.

Pierwszy punkt w sezonie po porażce w dogrywce z HC GKS Katowice zdobył zespół MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. Siódmą kolejną porażkę poniósł SMS I PZHL Sosnowiec, który przegrał na wyjeździe w Toruniu 2:7.

Wyniki 6. kolejki PHL:

Tempish Polonia Bytom - GKS Tychy 1:2 dogr. (0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
0:1 - Miroslav Zatko (Kotlorz, Galant 18' (5/4)
1:1 - Richard Bordowski 31'
1:2 - Mateusz Bepierszcz (Kalinowski, Pociecha) 64'

Unia Oświęcim - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
2:5 - Jarkko Hattunen (Gruszka) 56'

MH Automatyka Stoczniowiec Gdańsk - KH GKS Katowice 2:3 dogr. (0:0, 1:0, 1:2, 0:1)
1:0 - Patryk Wsol (Steber) 36'
1:1 - Daniel Bogdziul (Śliwińki) 42'
2:1 - Phillip Nasca 45'
2:2 - Ned Lukacevic (Biały, Musioł) 57'
2:3 - Radosław Sawicki (Barlock) 62'

PGE Orlik Opole - Comarch Cracovia 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
0:1 - Richard Jencik (Wajda, Dąbkowski) (5/4) 5'
1:1 - Kacper Guzik (Cichy, Szczechura) 8'