PHL: Jastrzębie przerwało serię porażek w Toruniu

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie pokonując w środę w wyjazdowym meczu Nesta Mires Toruń 3:2.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Mecz w hali Tor-Tor rozpoczął się lepiej dla gości ze Śląska, którzy objęli prowadzenie w 12. minucie za sprawą Radosława Nalewajki. Niecałe dwie minuty później było już 1-1, gdy stan meczu wyrównał Miłosz Lidtke.

W drugich 20 minutach meczu do siatki trafiali zawodnicy JKH GKS Jastrzębie. Po golach Tomása Komínka i Łukasza Nalewajki, w okresie gry w przewadze, goście prowadzili już 3-1.

Nesta Mires Toruń do końca meczu jeszcze tylko raz znalazła sposób na pokonanie Davida Zabolotnego. 22-latek skapitulował po strzale Siarhieja Kukuszkina. Gol Białorusina nie zmienił jednak losów spotkania.

Pierwsza wygrana po serii trzech kolejnych porażek pozwoliła Jastrzębianom awansować na 6. miejsce w tabeli PHL. Drużyna z Torunia jest dziewiąta ze stratą 10 czek do dzisiejszego rywala.