Wystartował 99. sezon ligi NHL! Cztery gole debiutanta na otwarcie!

Ottawa Senators w meczu inaugurującym nowy sezon najlepszej hokejowej ligi świata pokonali po dogrywce przed własną publicznością zespół Toronto Maple Leafs 5:4. Wszystkie gole dla gości zdobył debiutujący w NHL, Auston Matthews.

Rafał Lichowicz
AFP

Derby prowincji Ontario nie zawiodły na starcie sezonu i kibice oprócz dziewięciu bramek mogli zobaczyć kapitalne widowisko, które przy okazji zapisze się na długo w historii całej ligi.

Bramkę otwierającą spotkanie oraz nowy sezon zdobył już w 9. minucie Auston Matthews. Wybrany z numerem pierwszym w drafcie 19-latek kapitalnie wykończył podanie Zacha Hymana. "Senatorowie" z Ottawy nie pozostali dłużni odpowiadając Maple Leafs w ciągu czterech minut dwoma golami Bobbiego Ryana i Erika Karlssona.

Matthews nie zamierzał być jednak litościwy dla swoich rywali. W 15. minucie po ośmieszeniu całej defensywy gospodarzy, w pojedynkę zapakował krążek do bramki. Gdyby tego było mało, w drugiej tercji nastolatek dorzucił jeszcze dwa gole stając się pierwszym hokeistą we współczesnej historii NHL, który w debiucie zdobył cztery gole.

Wysiłki Matthewsa poszły jednak na marne, gdyż cały mecz zakończył się ostatecznie wygraną hokeistów z Ottawy. W trzeciej tercji i dogrywce dwa gole zdobył dla gospodarzy wracający po ciężkiej kontuzji Kyle Turris.

W meczach rewanżowych za pierwszą fazę tegorocznych play off St. Louis Blues ponownie okazali się lepsi od Chicago Blackhawks wygrywając w United Center 5:2. Dwie z pięciu bramek "Bluesmeni" zdobyli w końcówce meczu trafiając do pustej bramki.

W hali SAP Center rewanż nie udał się także Los Angeles Kings, którzy przegrali z San Jose Sharks 1:2. W ostatnim środowym meczu Edmonton Oilers pokonali Calgary Flames po szalonym meczu z jedenastoma bramkami. Dwie z nich oraz asystę zapisał na swoim koncie najmłodszy kapitan w lidzie NHL - 19-letni Connor McDavid.