Bez zmian w czołowce PLH, GKS pokonuje Zagłębie 5:2

Ta kolejka była dużą szansą dla drużyny Comarch Cracovii na odzyskanie pozycji lidera. Swoje zadanie wykonali pokonując Stoczniowiec 6:0, jednak GKS okazał się lepszy od drużyny Zagłębia Sosnowiec i nadal pozostaje samodzielnym liderem PLH.

Jakub Chabowski

Łatwo zauważyć, że GKS nie leży Zagłębiu w tym sezonie. W drużynie z Sosnowca mobilizacja na ten mecz była ogromna. Wiadomo było, że nie zagra Tedy Da Costa. Dziś o losach meczu zadecydowała trzecia tercja, którą wygrali Tyszanie 4:1 i cały mecz 5:2.

Pierwsza część meczu przebiegała pod dyktando Zagłębia. Goście wyszli na lodowisko zmobilizowani i grali całkiem ładnie. Bramkę na 1:0 strzelił w 11 minucie Holik. Druga tercja to przeciwieństwo pierwszej. Znaczną przewagę miał GKS, który wykorzystał ja w 31-szej minucie i po dwóch tercjach było 1:1. Zapowiadało to duże emocje w ostatniej części spotkania i ta przepowiednia się sprawdziła. Wszystko zaczęło się od gola w osłabieniu autorstwa Mejki. Minutę po nim strzelił Gonera i gospodarze prowadzili już 3:1. Zagłębie próbowało podjąć walkę po bramce Mariusza Puzio w 49-tej minucie, lecz GKS był nie do ogrania i mecz zakończył się wynikiem 5:2. To spotkanie było wyjątkowo ostre, o czym można się przekonać m. in. patrząc na liczbę kar nałożonych przez sędziów.

GKS Tychy 5:2 Aqua Pol Zagłębie