PHL: Blisko sensacji w Sosnowcu, wysokie wygrane Podhala i Unii

Ostatni zespół polskiej ekstraligi hokejowej SMS PZHL Sosnowiec po zaciętym meczu przegrał u siebie z wicemistrzem Polski z Tych 3:5. Po świetnych ostatnich kwartach swoje wyjazdowe mecze w Katowicach i Toruniu wygrały Podhale oraz Unia.

Rafał Lichowicz
PAP

Rezultat jaki utrzymywał się po 30. minutach na tablicy wyników na Stadionie Zimowym w Sosnowcu był doprawdy sensacją. Szukający pierwszej wygranej w lidze gospodarze SMS PZHL prowadzili z GKS-em Tychy 2:1 po golach Iwo Sroki i Adama Kroka.

Tyszanie wzięli się "do roboty" dopiero od 36. minuty meczu. W ciągu 120 sekund krążek do bramki wpakowali Michał Woźnica i Mateusz Bepierszcz i faworyt przejął kontrolę nad meczem. W ciągu dziesięciu minut ostatniej tercji GKS rozstrzygnął o podziale punktów.

Emocji nie brakowało także w pierwszej tercji meczu w Katowicach, gdzie miejscowy GKS mierzył się z Podhalem Nowy Targ. Oba zespoły w ciągu pierwszych siedmiu minut meczu zdobyły aż siedem goli! Impas strzelecki trwał później aż do trzeciej tercji.

W tej drogę do bramki znajdowali tylko nowotarżanie. Po czterech kolejnych golach brązowi medaliści poprzedniego sezonu zapisali na swoim koncie trzy punkty.

Wygraną gości zakończyły się także spotkania w Opolu i Toruniu. Szczególnie cenne zwycięstwo odniosła Polonia Bytom, która po wygranej z Orlikiem zbliżyła się na punkt do Opolan zajmujących 4. miejsce w lidze.

Liderem po 12. kolejce PHL jest GKS Tychy, który ma na swoim koncie 29 punktów. Druga Comarch Cracovia ma 27 punktów i dwa mecze rozegrane mniej. Identycznym dorobek punktowy ma trzecie Podhale (11 meczów).