PHL: Hit w Tychach dla GKS-u! Passa Cracovii zakończona!

GKS Tychy w hitowym meczu 14. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonał na własnym lodowisku mistrza polski Comarch Cracovię 2:1. Tyszanie umocnili się dzięki temu na pierwszej pozycji wl igowej tabeli.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Spotkanie w Tychach miało być dla krakowian okazją do rewanżu za porażkę w inauguracyjnej kolejce, gdy GKS zwyciężył w hali "Rocha" 4:1. Drugie w tym sezonie starcie mistrza z wicemistrzem było o wiele bardziej wyrównane.

Cracovia wyszła na prowadzenie dopiero w 50. minucie meczu za sprawą Macieja Kruczka, którzy wykorzystał asystę Damiana Kapicy. GKS zachował jednak do końca zimną krew i rozstrzygnął o losach meczu w ostatnich 180 sekundach.

Najpierw do siatki gości po raz dziewiąty w sezonie trafił Mateusz Bepierszcz. Dokładnie 43 sekundy później było już 2-1 po golu Adama Bagińskiego. Dzięki wygranej Tyszanie oddalili się w tabeli od Cracovii na pięć punktów. Krakowianie mogą zaś żałować przerwanej passy dziewięciu kolejnych zwycięstw.

W dwóch pozostałych meczach GKS Katowice przegrał w śląskich derbach z JKH GKS-em Jastrzębie 1:3. Inny zespół z Górnego Śląska, Polonia Bytom pokonała przed własną publicznością Nesta Mires Toruń 5:4. Dzięki wygranej bytomianie awansowali na czwarte miejsce w tabeli, ze stratą czterech punktów do trzeciego Podhala i drugiej Cracovii.