750. gol Jaromira Jagra w lidze NHL!

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Czech Jaromir Jagr zdobywając gola w przegranym przez Florida Panthers meczu z Washington Capitals (2:4), został trzecim hokeistą w historii NHL, który sięgnął bariery 750. bramek.

W tym artykule dowiesz się o:

Trafienie Jaromira Jagra w 14 minucie i 10 sekundzie drugiej tercji doprowadziło do remisu w spotkaniu między Florida Panthers i Washington Capitals. Był to premierowy gol Czecha w sezonie 2016/2017.

Mecz w hali BB&T Center zakończył się ostatecznie wygraną gości z Waszyngtonu, którzy w trzeciej tercji zdobyli kolejne dwa gole za sprawą Alexa Oviechkina i Marcusa Johanssona.

W klasyfikacji wszech czasów NHL Jagr jest trzecim hokeistą pod względem liczby strzelonych goli. Więcej bramek od Czecha mają na swoim koncie tylko Wayne Gretzky (894) i Gordie Howe (801).

44-letni Jagr pozostaje także trzecim najskuteczniejszym hokeistą w historii ligi biorąc pod uwagę bramki i asysty. Zawodnik Florida Panthers mając na koncie 1870 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej, traci 17 do drugiego Marka Messiera.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jaromir Jagr dogoni w klasyfikacji wszech czasów Marka Messiera?