NHL: Penguins wrócili z 0-2 i wygrali powtórkę finału z Sharks

Pittsburgh Penguins po szaleńczej pogoni w trzeciej tercji odwrócili losy spotkania z San Jose Sharks, w pierwszym starciu obu zespołów od czasu czerwcowych finałów Pucharu Stanleya.

Rafał Lichowicz
AFP

Do wygranej Penguins nad Sharks w rewanżowym starciu finalistów ostatniego play off przyczynili się Jewgienij Małkin, Scott Wilson i Patric Hornqvist, którzy trzema bramkami w trzeciej tercji wyprowadzili gospodarzy ze stanu 0-2 na 3-2.

Wcześniej dla "Rekinów" w drugiej tercji trafiali Tomas Hertl i Patrick Marleau. Asystę przy jednej z bramek zaliczył Brent Burns, który z 9 punktami przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej NHL.

Wracający po kontuzji do zespołu Boston Bruins, Patrice Bergeron zdecydował o wygranej swojego zespołu w wyjazdowym meczu przeciwko New Jersey Devils. 31-latek trafił do siatki na 2-1 na minutę i 15 sekund przed końcem gry. Była to trzecia wygrana Bruins w czwarty meczu bieżącego sezonu.

Udany powrót w barwach Montreal Canadiens zaliczył Carey Price, który miał 27 udanych interwencji w wygranym starciu przeciwko Arizona Coyotes 5:2. Był to pierwszy mecz reprezentanta Kanady od listopada ubiegłego roku, gdy doznał kontuzji kolana.

Świetny mecz w barwach ekipy z Bell Center zaliczył także Shea Weber. Kupiony z Nashville Predators 31-latek zaliczył gola i asystę, będąc najskuteczniejszym hokeistą swojego zespołu obok Tomasa Plekanca i Paula Byrona.

W jedynym meczu zakończonym dogrywką Los Angeles Kings pokonali na wyjeździe Dallas Stars 4:3. Bramkę decydująco o zwycięstwie zespołu z miasta Aniołów, zdobył w drugiej minucie dogrywki Alec Martinez, dla którego był to premierowy gol w obecnym sezonie.