Puchar Kontynentalny: GKS Tychy w kolejnej rundzie!

GKS Tychy po kapitalnej trzeciej tercji pokonał węgierski zespół DVTK Jegesmedvék 5:2 i awansował do trzeciej rundy Pucharu Kontynentalnego.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Niedzielny mecz pomiędzy GKS-em i DVTK decydował o awansie do ostatniej rundy Pucharu Kontynentalnego. Jako lider do spotkania przystępowała drużyna z Węgier, która miała na swoim koncie komplet sześciu punktów.

Tyszanie po porażce w sobotę z Acroni Jesenice (1:2), by myśleć o awansie musieli pokonać przyjezdnych z Miskolca w regulaminowym czasie gry.

Po dwóch tercjach na tablicy widniał remis 2:2, który promował zespół gości. W trzeciej tercji Stadion Zimowy w Tychach miał okazję do świętowania wyłącznie goli swojego zespołu.

Trzy gole Martina Vozdeckiego, Michała Kotlorza i Jaroslava Kristka zdecydowały o podziale punktów i awansie wicemistrza Polski do kolejnej rundy.

W trzeciej rundzie rywalami GKS-u będą Ritten Sport, Szachcior Soligrosk i Bejbarys Atyrau. Turniej zostanie rozegrany w Ritten pod koniec listopada. Awans do Superfinału uzyskają dwa najlepsze zespoły.