NHL: Oilers lepsi w zimowym klasyku w Winnipeg

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Edmonton Oilers nie dali szans gospodarzom starcia na arenie Investors Group Field w Winnipeg, wygrywając 3:0 po skutecznej grze w drugiej tercji. W pozostałych meczach dwa zwycięstwa odniosły ekipy z Nowego Jorku.

Pierwszy z serii zimowych klasyków pod gołym niebem rozegrano na domowym obiekcie Winnipeg Blue Bombers. Przy obecności ponad 33 tysięcy widzów "Odrzutowce" nie sprostały przyjezdnym z Edmonton, którzy zapewnili sobie punkty dobrą grą w drugich 20 minutach.

Gole Marka Letestu, Darnella Nurse'a i Zacha Kassiana do spółki z 19 udanymi interwencjami Cam Talbota, dały Oilers piąte zwycięstwo w szóstym meczu sezonu. "Nafciarze" z 10 punktami są w tej chwili liderem konferencji Zachodniej.

Szansy na wyprzedzenie Edmonton nie wykorzystali Vancouver Canucks, którzy polegli w Anaheim 2:4. "Kaczory" dwa decydujące gole zdobyły w ostatnich dziesięciu minutach trzeciej tercji po trafieniach Nicka Ritchiego i Corey Perry'ego. Przy obu podawał Ryan Getzlaf, który w całym spotkaniu zanotował trzy asysty.

Miano najsłabszego zespołu ligi dzierżą w dalszym ciągu Arizona Coyotes, którzy przegrali w Nowym Jorku z ekipą Rangers 2:3. Drużyna z Madison Square Garden męczyła się jednak z "Kojotami", a zwycięskiego gola w drugiej minucie trzeciej tercji zdobył Dan Girardi.