NHL: "Szable" wreszcie z kompletem punktów

Buffalo Sabres po jednostronnym meczu pokonali w KeyBank Center Florida Panthers 3:0. Po raz pierwszy w sezonie czyste konto zachował Anders Nilson.

Rafał Lichowicz
AFP

Hokeiści z Buffalo po czterech kolejnych porażkach, przystępowali do meczu z Florida Panthers z ogromną motywacją. "Pantery" także marzyły o wygranej po serii dwóch przegranych z rzędu.

W mecz lepiej weszli jednak podopieczni Dana Bylsmana, którzy po 8. minutach prowadzili 1:0 po premierowym trafieniu w sezonie 16/17 Johana Larssona. Od drugiej tercji, to goście zaczęli stwarzać większe zagrożenie pod bramką Sabres, ale dobrze interweniował Anders Nilson.

W szóstej minucie, drugiej części spotkania na 2:0 podwyższył nowy nabytek klubu z Buffalo, Kyle Okposo, który przed sezonem trafił do Sabres z ekipy nowojorskich Islanders.

Gospodarze w trzeciej tercji okazali się ponownie lepsi różnicą jednego gola po trafieniu Sama Reinharta, przesądzającego o wyniku popołudniowego meczu w KeyBank Center.

Po wygranej Sabres awansowali na 14. miejsce w Konferencji Zachodniej i tracą punkt do rywali z Florydy.