Puchar Kontynentalny: Tyszanie muszą liczyć na cud

Dwie porażki po dwóch meczach trzeciej rundy Pucharu Kontynentalnego ma na swoim koncie GKS Tychy. Mimo tego wicemistrzowie Polski wciąż zachowali szanse na awans do finałów.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

W sobotę Tyszanie mierzyli się w hali Ritten Arena z zespołem Szahciora Soligorsk. GKS przez większość meczu dominował nad swoim rywalem, ale to podopieczni Andrei Guseva lepiej kończyli swoje akcje.

Pierwszego gola w piątej minucie drugiej tercji zdobył Andrei Mikhalyov. Drużyna z Białorusi po strzeleniu gola skutecznie broniła dostępu do swojej bramki. Stroną atakującą byli Tyszanie, ale krążek po żadnej z akcji nie trafił do siatki Kevina Lindskouga.

Na niecałe pięć minut przed końcem meczu, bramkę decydującą o wygranej Szachciora zdobył Nathan Robinson. Wicemistrzowie Polski ponieśli tym samym drugą porażkę w turnieju.

Podopieczni Jiří Šejba zachowali jednak szanse na awans do turnieju finałowego. Wszystko dzięki wygranej w drugim meczu gospodarzy turnieju - Ritten Sport nad Beibarys Atyrau 3:2.

W niedzielę GKS musi równie wysoko pokonać kazachski zespół i liczyć na przekonywujące zwycięstwo Rittein nad Szachciorem. Do turnieju finałowego awansują dwa najlepsze zespoły w grupie.