PHL: Opole obroniło awans mimo porażki w Oświęcimiu

Hokeiści PGE Orlika Opole zapewnili sobie miejsce w "silniejszej" grupie, w drugiej części sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi, dzięki punktom wywalczonym w meczu z Unią Oświęcim.

Rafał Lichowicz
PAP

Pojedynek Unii z Orlikiem miał kluczowe znaczenie dla podziału ligi na grupę "słabszą" i "silniejszą". Przed meczem ostatniej kolejki Opolanie potrzebowali przynajmniej punktu, by obronić miejsce w pierwszej szóstce. Dla Unii liczyło się tylko zwycięstwo.

Wynik spotkania otworzył już w czwartej minucie Radim Haas, dając prowadzenie gospodarzom. W drugiej tercji losy meczu zmienił atakujący Orlika Michael Cichy strzelając swojego 16. i 17. gola w sezonie.

Unia doprowadziła do remisu w ostatniej tercji i wygrała serię rzutów, ale nie wystarczyło to do awansu. Oświęcimianie przy równej ilości punktów w tabeli znaleźli się za PGE Orlikiem.

Pewne zwycięstwo odniósł lider z Tychów, który pokonał u siebie drużynę z Katowic 6:2. Cztery gole dla Tyszan zdobył Jarosław Rzeszutko.

Równie świetny występ w meczu Podhala z Stoczniowcem zaliczył Dariusz Gruszka, który trzema golami przyczynił się walnie do pokonania 7:1 zespołu z Gdańska.

Piąte miejsce w tabeli PHL obronił JKH GKS Jastrzębie, który pokonał w hali Jastor Nesta Mires Toruń 5:1. Dobry spotkanie rozegrał weteran Leszek Laszkiewicz, który zdobył dwa gole i jedną asystę.

W grupie silniejszej w drugiej części sezonu zasadniczego zagrają GKS Tychy, Cracovia, Podhale, Polonia Bytom, JKH GKS oraz Orlik Opole. Wszystkie zespoły mają zapewnione miejsce play off, którego skład uzupełnią dwa najlepsze kluby z grupy słabszej.

Wyniki 22. kolejki PHL:

GKS Tychy - HC GKS Katowice 6:2 (4:2, 2:0, 0:0)

JKH GKS Jastrzębie - Nesta Mires Toruń 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

TatrySki Podhale Nowy Targ - MH Automatyka Stoczniowiec Gdańsk 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)

Unia Oświęcim - PGE Orlik Opole 3:2 kar. (1:0, 0:2, 1:0, 0:0 2:1 k.)

Czy Unia Oświęcim uzyska awans do play off z grupy "słabszej"