NHL: gol Tarasenki dał zwycięstwo Blues

Dziesiąte w sezonie trafienie Vladimira Tarasenki pozwoliło St. Louis Blues pokonać w dogrywce Dallas Stars 4:3. W Nowym Jorku Islander także po dogrywce rozprawili się z Calgary Flames.

Rafał Lichowicz
AFP

Spotkanie w Scottrade Center w St. Louis było blisko rozstrzygnięcia jeszcze w regulaminowym czasie gry, gdy w 54. minucie gola na 3:2 dla Blues zdobył David Perron.

Goście z Teksasu wyrównali jednak na 50 sekund przed końcową syreną, po drugiej tego wieczoru bramce Jamiego Oleksiaka. Asystę zaliczył Jamie Benn, który podawał także przy pierwszym golu Oleksiaka oraz zdobył ostatnią z bramek dla Stars.

W doliczonym czasie gry po upływie ponad trzech minut, krążek w siatce umieścił Vladimir Tarasenko. Rosjanin zdobył w ten sposób 23. punkt do klasyfikacji kanadyjskiej, w której zajmuje wysokie czwarte miejsce.

Dopiero siódme zwycięstwo w sezonie odnieśli hokeiści New York Islanders, którzy w Barclays Center pokonali Calgary Flames 2:1. Pierwszą bramkę dla Wyspiarzy zdobył John Tavares. Do remisu w trzeciej tercji doprowadził Sean Monahan. W dogrywce po raz drugi w sezonie trafił dla Islanders Thomas Hickey. Jedenastą asystę zaliczył przy tym Tavares.