NHL: Niespodzianka w Waszyngtonie

New York Islanders w ciągu czterech minut ostatniej tercji rozstrzygnęli o losach starcia z Washington Capitals. Pewne punkty za zwycięstwo przed własną publicznością dopisali sobie Pittsburg Penguins.

Rafał Lichowicz
AFP

Lodowisko w Verizon Center zamarło, gdy w ciągu nieco ponad czterech minut do bramki Bradena Holtbiego trafiali kolejno Shane Price, Brock Nelson i Jason Chimera, dając Islanders dość niespodziewane zwycięstwo nad faworyzowani Washington Capitals.

Dla Stołecznych była to dopiero pierwsza porażka u siebie bez choćby jednego strzelonego gola. Nowojorczycy zaś choć zajmują ostatnie miejsce w konferencji Wschodniej, to mają na koncie trzy wygrane z rzędu.

Pittsburgh Penguins, którzy byli ostatnią ofiarą Islanders (3:5), w czwartkowym meczu pokonali pewnie Dallas Stars 6:2. Kolejne trzy punkty dopisał do swojego dorobku Sidney Crosby, który w punktacji kanadyjskiej ma 25 oczek i zajmuje wysokie piąte miejsce.

Popisy strzeleckie Vladimira Tarasenki (trzy gole) i Kevina Shattenkirka (dwa gole) zapewniły St. Louis Blues zwycięstwo przeciwko Tampa Bay Lightning. Bluesmeni dzięki trzeciej wygranej utrzymują drugie miejsce w Konferencji Zachodniej.

Liderem w tej części ligi są Chicago Blackhawks, którzy minionej nocy po dogrywce pokonali New Jersey Devils 4:3. Diabły trzymał przy życiu Travis Zajac, który popisał się hat-trickiem. Jego trafienie w trzeciej tercji doprowadziło do dogrywki, w której Czarne Jastrzębie okazały się lepsze po golu Mariana Hossy.