PHL: GKS Tychy lepszy w hicie od Cracovii

GKS Tychy pokonał pewnie przed własną publicznością mistrza Polski Comarch Cracovię 5:2 w ramach 24. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Strzelecki pojedynek rozegrał się w Jastrzębiu, gdzie miejscowy JKH GKS przegrał z Podhalem Nowy Targ 4:7.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Miłe złego początki spotkały aktualnych mistrzów Polski na Stadionie Zimowym w Tychach, po tym jak w 13.minucie pierwszej tercji Cracovia objęła prowadzenie w meczu z GKS Tychy po golu Petra Sinagla.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W ciągu czterech kolejnych minut podopieczni Jiri Sejba wbili dwa gole za sprawą Jaroslava Kristka i Jarosława Rzeszutko, które pozwoliły Tyszanom do końca kontrolować mecz.

W drugiej i trzeciej tercji GKS trafił do bramki jeszcze trzy razy, a udział przy dwóch golach miał Marcin Kolusz, który całe spotkanie zakończył z dorobkiem bramki i dwóch asyst. Krakowian zdołali odpowiedzieć jedynie jednym celnym strzałem Filipa Drzewieckiego.

Po niespodziewanej porażce przed własną publicznością z Polonią Bytom, Podhale Nowy Targ w równie nieoczekiwanych okolicznościach pokonało JKH GKS Jastrzębie 7:4. Dziesięć z jedenastu bramek padło w pierwszej i trzeciej tercji. Dwa gole zdobył dla Podhala Jarkko Hattunen, który z 16. golami jest drugim najskuteczniejszym strzelcem PHL.

W ostatnim spotkaniu grupy silniejszej PGE Orlik Opole pokonał pewnie Polonię Bytom 5:0. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Kanadyjczyk Grant Toulmin. W dwóch meczach grupy słabszej Unia Oświęcim wygrała u siebie z GKS-em Katowice, a SMS PZHL Sosnowiec wywalczył pierwszy punkt w sezonie przegrywając w dogrywce z Nesta Mires Toruń 4:5.

Liderem ligowej tabeli po 24. kolejkach pozostaje GKS Tychy, który ma już cztery punkty przewagi nad Cracovią i jedenaście nad trzecim Podhalem. W grupie słabszej na pozycjach premiowanych grą w play off utrzymują się Unia Oświęcim i GKS Katowice.