NHL: Senators pokonali Sharks w ciągu minuty

Ottawa Senators po golach w samej końcówce trzeciej tercji meczu przeciwko San Jose Sharks zgarnęli komplet punktów na lodowisku wicemistrzów NHL.

Rafał Lichowicz
mecz z udziałem Ottawa Senators AFP / mecz z udziałem Ottawa Senators

Bramka Chrisa Kelly'ego na minutę i sześć sekund przed końcem meczu w SAP Center, pozwoliła Ottawa Senators wrócić na prowadzenie w starciu z San Jose Sharks. 50 sekund po trafieniu Kanadyjczyka jeszcze jednego gola do pustej bramki Rekinów zdobył Jean-Gabriel Pageau.

Senatorowie dzięki wygranej awansowali na piąte miejsce w konferencji Wschodniej, ze stratą ledwie trzech punktów do lidera - Montreal Canadiens. Sharks mimo porażki utrzymali wysoką czwartą lokatę na Zachodzie.

W innym ciekawym spotkaniu Washington Capitals dopiero w dogrywce pokonali Boston Bruins 4:3. Dwa gole dla Stołecznych zdobył w pierwszej tercji Justin Williams. Wynik na 3:0 na początku drugiej tercji podwyższył Daniel Winnik.

W drugiej połowie meczu przebudzili się goście z Bostonu. Po trafieniach Dominica Moore'a, Davida Pastrnaka i Colina Millera na tablicy wyników w hali Verizon Center widniał remis.

W doliczonym czasie gry po raz ósmy w sezonie trafił Nicklas Backstrom ratując Capitals od porażki. Zespół z Waszyngtonu wygrał tym samym 15. mecz w sezonie i dziesiąty przed własną publicznością.

W dwóch pozostałych spotkaniach Minnesota Wild pokonali na wyjeździe Toronto Maple Leafs 3:2. Bramki dla zwycięzców zdobyli Jason Zucker, Chris Stewart i Eric Staal.

Dogrywką zakończył się mecz w Anaheim, gdzie miejscowi Ducks wygrali po karnych z Carolina Hurricanes. Gospodarze uratowali zwycięstwo mimo, iż na cztery minuty przed końcem meczu przegrywali 3:5.

Wyniki:

Toronto Maple Leafs - Minnesota Wild 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Washington Capitals - Boston Bruins 4:3 dogr. (2:0, 1:2, 0:1, 1:0)

Anaheim Ducks - Carolina Hurricanes 6:5 kar. (1:1, 1:2, 3:2, 0:0, 2:1 k.)

San Jose Sharks - Ottawa Senators 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Jakim wynikiem zakończy się meczu Florida Panthers - Pittsburgh Penguins (9.12)?