PHL: niespodziewana porażka mistrzów Polski w Bytomiu

Hokeiści Comarch Cracovii mają na koncie już dwie porażki w drugiej rundzie sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi. Tym razem punkty odebrała "Pasom" waleczna Polonia Bytom.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Bytomianie byli bliscy zgarnięcia kompletu punktów za zwycięstwo z mistrzami Polski po dwóch golach Łukasza Krzemienia w trzeciej tercji, gdyby nie trafienie Damiana Słabonia na trzy sekundy przed końcową syreną meczu.

Gol lewoskrzydłowego z Sosnowca odłożył tylko w czasie niespodziewaną porażkę mistrzów Polski, którzy przegrali w Bytomiu po serii rzutów karnych. W tych po trzech nieudanych próbach po obu stronach, gola zdobył Tomasz Kozłowski dając wygraną Polonii.

Potknięcie Cracovii wykorzystał GKS Tychy, który wygrał z JKH GKS-em Jastrzębie 3:0 po golach w ostatniej tercji meczu. Bramki dla trójkolorowych zdobyli Petr Kubos, Mateusz Bepierszcz i Jarosław Rzeszutko. Tyszanie dzięki wygranej odskoczyli w tabeli PHL na 4 punkty mistrzom z Krakowa.

W ostatnim meczu grupy silniejszej TatrySki Podhale Nowy Targ wygrało w Hali Lodowej z PGE Orlikiem Opole 4:3. Dwa gole i asystę po stronie zwycięzców zaliczył Fin Jarmo Jokila. Przegrana praktycznie pozbawiła Opolan szans na walkę o trzecie miejsce przed rundą play-off.

W spotkaniach grupy słabszej wyjazdowe zwycięstwa odnieśli faworyci z Katowic i Oświęcimia. Oba zespoły prowadzą pewnie w walce o dwa miejsca w finałowej fazie mistrzostw Polski.

Wyniki 27. kolejki PHL:

Grupa "silniejsza":

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

TatrySki Podhale Nowy Targ - MUKS Orlik Opole 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

TMH Polonia Bytom - Comarch Cracovia Kraków 3:2 kar. (0:0, 0:1, 2:1, 0:0, 1:0 k.)