NHL: Chicago Blackhawks znów zdobyli Nowy Jork

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Hokeiści Chicago Blackhawks dwa dni po pokonaniu New York Rangers (2:1) odnieśli kolejne zwycięstwo na lodowisku w Nowym Jorku pokonując New York Islanders 5:4.

Spotkanie w Barclays Center pomiędzy Wyspiarzami i Czarnymi Jastrzębiami trzymało w napięciu do ostatnich minut. Mecz rozpoczął się od prawdziwej strzelaniny. W ciągu 15 minut na tablicy wyników widniał bowiem remis 3:3.

W drugiej tercji obie drużyny zdobyły po jednym golu. Na 4:3 już w 22. sekundzie trafił Anders Lee. Niecałe dwadzieścia sekund przed zakończeniem tej części gry wyrównał Artiemij Panarin, zdobywając swojego drugiego gola w meczu.

O zwycięstwie zespołu z Chicago zdecydowała bramka Richarda Panika w 54. minucie meczu. Blackhawks dzięki wygranej utrzymali sześciopunktową przewagę nad drugim zespołem konferencji Zachodniej - Minnesota Wild.

Podopieczni Bruce'a Boudreau również zgarnęli komplet punktów, po wyjazdowym zwycięstwie 5:2 nad Nashville Predators. Dwie bramki dla Nordów zdobył Eric Staal. Wygrana pozwoliła zespołowi z St.Paul utrzymać drugą pozycję w tabeli przed St. Louis Blues, którzy w identycznych rozmiarach rozprawili się u siebie z New Jersey Devils.

W coraz gorszym położeniu po 6. porażce w siedmiu ostatnich spotkaniach są Toronto Maple Leafs. Tym razem hokeiści Klonowych Liści ulegli po rzutach karnych Arizona Coyotes 2:3. Decydującą bramkę zdobył dla Kojotów Peter Holland, który przed sezonem przeniósł się do ekipy z Arizony właśnie z Maple Leafs.