EIHC w Gdańsku. Druga wygrana Kazachstanu

W pierwszym spotkaniu drugiego dnia turnieju EIHC w Gdańsku nie było niespodzianki. Reprezentacja Kazachstanu wygrała po raz kolejny. Tym razem uporała się z Koreą Południową, z którą zwyciężyła 4:2.

Michał Gałęzewski

Na inaugurację Kazachowie pokonali Ukraińców, a Koreańczycy dopiero po dogrywce przegrali z Polakami. Faworytami byli Kazachowie i to oni otworzyli wynik spotkania. Po zespołowej akcji, skutecznym wykończeniem popisał się Konstantin Sawienkow.

Hokeiści z Dalekiego Wschodu nie zamierzali się poddawać. Dwie minuty po bramce Kazachów to oni przeprowadzili nieoczekiwanie skuteczną akcję, a wyrównał Sang Woo Sin. Kazachowie przez długi czas nie potrafili odpowiedzieć. Stało się to dopiero w drugiej tercji.

Wówczas w ciągu 46 sekund bramki strzelili Sawienkow oraz Iwan Stiepanienko. W trzeciej tercji poprawił jeszcze Jarosław Jewdokimow. Koreańczycy strzelili jeszcze bramkę na pocieszenie, korzystając z podwójnej przewagi, ale o odrobieniu straty nie było już mowy. Kazachstan wygrał 4:2 i tylko Polacy - w przypadku zwycięstw w piątek i w sobotę - mogą pozbawić tę drużynę wygranej w turnieju.

Korea Południowa - Kazachstan 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)