NHL: Blue Jackets zatrzymani w drodze po rekord wszech czasów

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Washington Capitals odprawili Columbus Blue Jackets 5:0 czym przerwali serię szesnastu kolejnych zwycięstw zespołu z Ohio.

Daniel Winnik, John Carlson, Nate Schmidt, Andre Burakovsky i Justin Williams pogrążyli pewnych siebie Columbus Blue Jackets, którzy przyjechali do stolicy po wyrównanie 24-letniego rekordu Pittsburgh Penguins z 17 kolejnymi zwycięstwami.

Sukces Capitals nie byłby możliwy bez świetnej postawy w bramce Bradena Holtbiego. Kanadyjczyk w czwartkowym meczu obronił aż 29 strzałów przyjezdnych z Ohio.

Efektowną wygraną odnieśli w Los Angeles hokeiści Detroit Red Wing, którzy pokonali 4:0 miejscowych Kings. Dwie bramki dla Czerwonych Skrzydeł zdobył Thomas Vanek.

Porażkę ekipy z Los Angeles wykorzystali Nashville Predators, którzy zbliżyli się na punkt do Kings w walce o ósme miejsce w konferencji Zachodniej. Drapieżniki w również efektownym stylu pokonały na wyjeździe Tampa Bay Lightning 6:1. Trzy gole dla przyjezdnych zdobył Colton Sissons.

Drugim hat-trikiem minionego wieczoru popisał się Patrick Maroon. Gracz Edmonton Oilers praktycznie w pojedynkę pokonał na wyjeździe Boston Bruins zdobywając 3 z 4 goli dla Nafciarzy.

W jedynym meczu zakończonym dogrywką, Chicago Blackhawks pokonali w hali United Center Buffalo Sabres 4:3. Gola decydującego o wygranej Czarnych Jastrzębi zdobył Patrick Kane. Amerykański atakujący w całym meczu zgromadził 3 punkty, notując wcześniej dwie asysty.