PHL: Cracovia gromi Jastrzębie. Lider z Tychów stracił punkty

Comarch Cracovia w ramach 33. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonała pewnie na swoim lodowisku JKH GKS Jastrzębie 10:3. Punkt za porażkę po dogrywce ugrali w Tychach hokeiści PGE Orlika Opole.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Świetny występ Michaela Cichego w barwach PGE Orlika, pozwolił gościom z Opola na przerwanie serii 14 kolejnych zwycięstw GKS-u Tychy przed własną publicznością, w regulaminowym czasie.

Amerykanin polskiego pochodzenia zdobył dla swojego zespołu dwa gole i asystował przy trzecim. Tyszanie obronili się przed rzutami karnymi dzięki bramce Bartłomieja Pociechy, w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Dużo łatwiej z pokonaniem swojego przeciwnika miał wicelidera tabeli PHL z Krakowa. Cracovia wygrała na własnym lodowisku z JKH GKS-em Jastrzębie aż 10:3 i zbliżyła się na siedem punktów do prowadzącego w tabeli klubu z Tych.

Mecz w Krakowie z trzema bramkami na koncie zakończył Maciej Urbanowicz. Po trzy asysty zapisali Petr Kalus i Damian Kapica. Dwa punkty za podania do kolegów wywalczył także Petr Sinagl, który z 27. asystami jest najlepiej podającym w PHL.

Bardziej zacięty pojedynek oglądali kibice w Nowym Targu, gdzie Podhale zrewanżowało się Polonii Bytom za listopadową porażkę na własnym lodowisku 2:4. Tym razem górą byli nowotarżanie, którzy wygrali 5:3. Bramkę i dwie asysty po stronie Podhala zapisał Jarmo Jokila.

Liderem tabeli Polskiej Hokej Ligi pozostaje GKS Tychy z 80 punktami. Siedem "oczek" mniej ma druga Cracovia. Trzecie jest Podhale (62 pkt.), czwarta Polonia Bytom (47), a piąty PGE Orlik Opole. Tabelę silniejszą zamyka JKS Jastrzębie z 38 punktami.

W meczach grupy słabszej atut własnego lodowiska wykorzystały zespoły z Katowic i Gdańska. Imponujący był zwłaszcza wynik meczu w derbowego na Pomorzu, w którym Stoczniowiec rozbił 8:1 Nestę Mires Toruń. Gwiazdą spotkania był zdobywca dubletu goli i asyst - Petr Polodna.