NHL: niespodzianka na Florydzie

W sobotę na lodowiskach NHL rozegrano 12 spotkań. Emocjonująco było na Florydzie. Doszło tam do niespodzianki, gdyż sklasyfikowane pod koniec drugiej dziesiątki Pantery zdetronizowały lidera - Columbus Blue Jackets (4:3).

Mateusz Makuch
AFP
Rywalizacja w hali BB&T Center w Sunrise na Florydzie rozpoczęła się od bramki zawodnika gospodarzy, Shawna Thorntona. Później go głosu doszli goście, którzy jeszcze w pierwszej tercji wyszli na prowadzenie 2:1. Decydująca okazała się druga część meczu. W niej miejscowi triumfowali 2:0. Z kolei ostatnia tercja zakończyła się remisowo (1:1), co oznaczało końcowe zwycięstwo Panthers. To dość spora niespodzianka, bowiem obie drużyny w tym sezonie rywalizują o inne cele.

Nie mniej emocji było w Montrealu, gdzie znajdujący się w czołówce NHL Canadiens podejmowali New York Rangers. Łącznie kibice obejrzeli aż 11 bramek, choć konfrontacja tych ekip rozpoczęła się umiarkowanie, od jednego strzelonego gola w pierwszej tercji przez Brandona Pirriego (NY Rangers). Po remisowych drugich 20 minutach (2:2), decydująca okazała się ostatnia część rywalizacji, w której miejscowi trzykrotnie skierowali krążek do bramki przyjezdnych.

Podobnie jak na Florydzie, dość zaskakująco zakończył się mecz w Detroit. Red Wings wygrali z broniącymi tytułu Pittsburgh Penguins 6:3. Zespół z Detroit wykazał się skutecznością w drugiej i trzeciej tercji, kiedy zaaplikował rywalom po 3 gole.

W niedzielę czekają nas cztery spotkania. Najciekawiej zapowiada się starcie piątych Chicago Blackhawks z obecnie czwartą drużyną - Minnesota Wild. Poniżej wyniki wszystkich sobotnich meczów.

Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Montreal Canadiens - New York Rangers 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)

Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins 6:3 (0:1, 3:2, 3:0)

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)

Colorado Avalanche - Nashville Predators 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Carolina Hurricanes - New York Islanders 7:4 (1:2, 3:1, 3:1)

Arizona Coyotes - Anaheim Ducks 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Dallas Stars - Minnesota Wild 4:5 (1:4, 2:0, 1:1)

Los Angeles Kings - Winnipeg Jets 3:2 dogr. (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)