NHL: Wild odrobili dwa gole i pozostali najlepsi na Zachodzie

Minnesota Wild w meczu na szczycie Konferencji Zachodniej pokonali w hali United Center, Chicago Blackhawks 3:2. Była to czwarta wygrana rzędu dla klubu z St.Paul.

Rafał Lichowicz
Lodowisko w lidze NHL AFP / Lodowisko w lidze NHL
Spotkanie pomiędzy pierwszą i drugą drużyna Konferencji Zachodniej lepiej rozpoczęli gospodarze. Po pierwszej tercji wygranej 1:0 po golu Patricka Kane'a, w piątej minucie drugiej części gry Czarne Jastrzębie prowadziły już 2:0. Do siatki ponownie trafił Kane.

Od tego momentu inicjatywę przejęli jednak goście. W 26. minucie i 23 sekundzie gola kontaktowego zdobył Nino Niederreiter. Pięć minut później było już 2:2, gdy krążek do siatki skierował Chris Stewart.

W trzeciej tercji szybki gol Jasona Pominville'a okazał się decydujący dla losów spotkania. Wild wygrali w ten sposób czwarty mecz z rzędu. Dla Blackhawks była to zaś pierwsza porażka u siebie od czterech spotkań.

W dwóch pozostałych wieczornych meczach St. Louis Blues pokonali po dogrywce Anaheim Ducks 2:1. Oba gole dla Bluesmenów zdobył Patrick Berglund.

Czwartej porażki z rzędu, a trzeciej kolejnej po dogrywce doznali z kolei Vancouver Canucks, którzy ulegli w Rogers Arena, New Jersey Devils 1:2. Decydującą bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobył Taylor Hall.