NHL: Minnesota Wild zdetronizowani we własnej hali

Koniec zwycięskiej passy w NHL Minnesoty Wild. We wtorkowym starciu w Xcel Energy Center drużyna ta uległa dużo niżej notowanym New Jersey Devils 3:4. To pierwsza porażka zespołu z Saint Paul od 8 stycznia.

Mateusz Makuch
Lodowisko w lidze NHL AFP / Lodowisko w lidze NHL
Seria czterech zwycięstw z rzędu wywindowała ekipę Minnesota Wild (28-10-5) na trzecie miejsce w ogólnej tabeli NHL oraz na pierwsze w Konferencji Zachodniej. Korzystna passa w wykonaniu hokeistów tej drużyny została we wtorek zakończona. Wild nie sprostali New Jersey Devils, aktualnie legitymującym się bilansem 19-18-9.

To rozczarowanie dla kibiców z Saint Paul, zwłaszcza, że mecz rozpoczął się pomyślnie dla ich pupili. W pierwszej tercji bramkę dla Wild strzelił Jared Spurgeon. W drugiej części spotkania na 2:0 podwyższył Jason Zucker, ale kilka minut po jego trafieniu golem odpowiedzieli przyjezdni. Konkretniej, krążek do siatki miejscowych wpadł po strzale z lewego skrzydła Pavla Zachy. Ostatnie 20 minut tej rywalizacji należało już w zupełności do gości, którzy do swojego dorobku dorzucili trzy bramki. W obliczu tylko jednego gola Minnesoty Wild, Devils odnieśli jednobramkowe zwycięstwo.

Również najmniejszą możliwą różnicą kończyły się jeszcze cztery wtorkowe spotkania. Dużo emocji było w słynnej Madison Square Garden, gdzie New York Rangers podejmowali Dallas Stars. Gospodarze przegrali 6:7. Mimo wielu prób, nie zdołali doprowadzić do dogrywki strzelając w ostatniej tercji trzy bramki i nie tracąc ani jednej. Gwiazdom z Teksasu wystarczyło 7 goli zdobytych w pierwszych 40 minutach starcia.

Pozytywnie zaskoczyli hokeiści Colorado Avalanche, którzy jechali na pożarcie do Chicago na rywalizację z tamtejszymi Blackhawks. Obecnie najsłabsza ekipa NHL postawiła wiceliderowi Konferencji Zachodniej spory opór. Ekipa z Denver nawet prowadziła po dwóch tercjach 4:3, ale nie zdołała utrzymać korzystnego wyniku do końca rywalizacji. W ostatniej części spotkania gospodarze strzelili 3 bramki i zwyciężyli zgodnie z przewidywaniami (6:4).

W środę czeka nas pięć meczów w NHL. Hit szykuje się w Montrealu, gdzie Canadiens podejmą Pittsburgh Penguins. Poniżej wyniki wtorkowych spotkań.

Minnesota Wild - New Jersey Devils 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

New York Rangers - Dallas Stars 6:7 (1:3, 2:4, 3:0)

Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche 6:4 (2:1, 1:3, 3:0)

Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

St. Louis Blues - Ottawa Senators 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Calgary Flames - Florida Panthers 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Vancouver Canucks - Nashville Predators 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Anaheim Ducks - Tampa Bay Lightning 2:1 dogr. (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Kto Twoim zdaniem zwycięży w meczu Montreal Canadiens - Pittsburgh Penguins?