NHL: Washington Capitals nie zwalniają tempa

W sobotę rozegrano 11 spotkań NHL. Poza Montreal Canadiens, czołowe drużyny odnosiły zwycięstwa. Po dogrywce wygrali również legitymujący się najlepszym bilansem - Washington Capitals. Zespół ze stolicy USA pokonał Dallas Stars 4:3.

Mateusz Makuch
AFP
Zwycięstwo nad drużyną z Teksasu umocniło Washington Capitals na czele Konferencji Wschodniej. Ekipa ze stołecznego miasta w sobotę przekonała o swojej sile, kiedy to potrafiła się podnieść i odrobić dwie bramki straty w ostatniej tercji. Po 60 minutach na tablicy wyników widniał rezultat remisowy (3:3), więc nie był to koniec emocji w American Airlines Center. Bramkę przesądzającą o sukcesie Capitals strzelił Jay Beagle, który wykończył akcję Jewgienija Kuzniecowa.

Niewiele gorszy bilans od zespołu z Waszyngtonu (31-9-6) mają Columbus Blue Jackets (31-10-4). W ostatnim swoim starciu pokonali oni we własnej hali Carolina Hurricanes 3:2. Z wygranej cieszyli się też gracze Minnesota Wild, lidera Konferencji Zachodniej, którzy poradzili sobie z Anaheim Ducks 5:3.

W meczu z udziałem słabszych ekip, w końcu ligowy triumf odnieśli Arizona Coyotes. W pokonanym polu pozostawili oni Tampa Bay Lightning (5:3). Było to pierwsze zwycięstwo Kojotów od 13 stycznia, kiedy to wygrali z Winnipeg Jets (4:3). Od tamtego czasu rozegrali 4 spotkania, w których musieli uznać wyższość rywali.

Na niedzielę zaplanowano sześć starć w National Hockey League. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja wspomnianych już Columbus Blue Jackets z Ottawa Senators. Poniżej wyniki sobotnich konfrontacji.

Dallas Stars - Washington Capitals 3:4 dogr. (1:1, 2:0, 0:2, 0:1)

Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Minnesota Wild - Anaheim Ducks 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Arizona Coyotes - Tampa Bay Lightning 5:3 (2:1, 3:0, 0:2)

Winnipeg Jets - St. Louis Blues 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)

Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 2:3 karne (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 0:1)

Montreal Canadiens - Buffalo Sabres 2:3 dogr. (0:0, 2:1, 0:1, 0:1)

New York Islanders - Los Angeles Kings 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Calgary Flames - Edmonton Oilers 3:7 (0:3, 1:3, 2:1)