NHL: cztery gole w jednej tercji Patricka Marleau!

Kanadyjski skrzydłowy San Jose Sharks, Patrick Marleau, w pojedynkę rozprawił się z Colorado Avalanche (5:2), wbijając rywalom cztery bramki w ciągu niecałych 14 minut!

Rafał Lichowicz
AFP
Wicemistrzowie NHL męczyli się przez dwie tercje z najsłabszym obecnie zespołem ligi. Colorado Avalanche do 42. minuty utrzymywali korzystny dla siebie remis. W ostatniej części meczu kapitalnie zagrał jednak Patrick Marleau.

37-letni atakujący San Josoe Sharks w ciągu czternastu minut zdobył cztery gole, dając swojemu zespołowi piąte zwycięstwo z rzędu. Marleau został tym samym dwunastym hokeistą w historii NHL, który trafił cztery razy do siatki w jednej tercji. Jako ostatni dokonał tej sztuki Mario Lemieux w styczniu 1997 roku.

Serię meczów z punktami do czternastu przedłużyli Washington Capitals. Stołeczni odnieśli dwunaste zwycięstwo w 13 ostatnich meczach wygrywając u siebie z Carolina Hurricanes. Dwie bramki dla zespołu ze stolicy zdobył Dmitrij Orłow.

Capitals dzięki wygranej wrócili na pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej. Na pozycję czwartą ze stratą siedmiu punktów do lidera awansowali New York Rangers. Nowojorczycy minionej nocy rozprawili się z Los Angeles Kings odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu.