NHL: Crosby z Owieczkinem zgarnęli milion dolarów w Meczu Gwiazd

Zespół reprezentujący dywizję Metropolitarną okazał się najlepszy podczas tegorocznego weekendu gwiazd ligi NHL. W składzie zwycięskiego teamu zagrali wspólnie odwieczni rywali - Sidney Crosby i Aleksandr Owieczkin.

Rafał Lichowicz
AFP
Drużyna dywizji Metropolitarnej prowadzona gościnnie przez Wayne'a Gretzkiego pokonała w finale reprezentantów Pacyfiku 4:3. O wygranej przesądzili w ciągu pięciu sekund najlepsi strzelcy turnieju - Cam Atkinson i Wayne Simmonds.

Podobnie jak w poprzednim roku podczas weekendu gwiazd przyjęto formułę meczów rozgrywanych w trójkach pomiędzy poszczególnymi dywizjami. W pojedynku otwierającym imprezę w hali Staples Center w Los Angeles zespół dywizji Pacyficznej rozbił dywizję Centralną aż 10:3.

Więcej emocji było w drugim starciu, w którym dywizja Metropolitarna pokonała Atlantycką 10:6, choć po pierwszej tercji był remis 3:3. Po dwa gole dla zwycięskiego zespołu zdobyli John Tavares, Wayne Simmonds i Cam Atkinson.

Finał był najbardziej zaciętym pojedynkiem wieczoru. Pacyfik wygrał pierwszą z dwóch tercji 3:2 po golach Joe Pavelskiego, Connora McDavida i Bo Horvata. Dla Metropolitarnej trafiali Seth Jones i Justin Faulk.

Wynik rywalizacji w połowie drugiej części meczu rozstrzygnęli Atkinson i Simmons, którzy zdobyli dwa gole w odstępie pięciu sekund dając zwycięstwo dywizji Metropolitarnej. Zwycięski zespół otrzymał czek na równowartość miliona dolarów.