PHL: Sensacja w Krakowie! Mistrz Polski przegrał z Unią Oświęcim

Hokeiści Unii Oświęcim po dogrywce odnieśli zaskakujące zwycięstwo nad faworyzowaną Cracovią, w drugim meczu pierwszej rundy play off Polskiej Hokej Ligi.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA
Podopieczni Rudolfa Rohacka mieli na wyciągnięcie ręki drugie zwycięstwo ze zwycięzcą grupy słabszej sezonu zasadniczego. Cracovia po dwóch tercjach prowadziła z Unią 3:1 po golach Filipa Drzewieckiego, Tomasa Sykory i Damiana Kapicy.

W ostatnich pięciu minutach meczu nie popisała się jednak obrona mistrzów Polski. W 55. minucie gry gola kontaktowego zdobył Ondrej Kasperlik, zaś 30 sekund przed końcową syreną do wyrównania doprowadził Jan Danecek.

W dogrywce do siatki Pasów trafił ulubieniec kibiców Unii, Jerzy Gabryś dając swojemu zespołowi sensacyjną wygraną w drugim meczu play off i remis w rywalizacji drużyn z Krakowa i Oświęcimia.

Skromniej niż w poniedziałek w debrach GKS-u zwyciężyła ekipa z Tych. Wicemistrzów Polski do drugiej wygranej nad zespołem z Katowic poprowadzili Adam Bagiński i Michał Kotlorz. Dwie asysty zapisał w swoim dorobku Jarosław Rzeszutko.

Trzeci zespół sezonu zasadniczego Podhale Nowy Targ po dwóch meczach prowadzi także 2-0 z JKH GKS-em Jastrzębiem. W środę Ślązacy stawili większy opór prowadząc do trzeciej tercji 1:0 po golu Dominika Pasa. W ostatniej części meczu dla Podhala bramki zdobyli jednak Krzysztof Zapała i Damian Tomasik.

Od dwóch wygranych przed własną publicznością rywalizację w pierwszej fazie play off rozpoczęła również Polonia Bytom. Trójkolorowi pozostają niepokonani już od siedmiu spotkań. W drugim starciu z Orlikiem Opole kolejnym dubletem goli popisał się Łotysz, Elvijs Biezais.

Wyniki 1. rundy play off PHL:

Comarch Cracovia Kraków - Unia Oświęcim 3:4 dogr. (1:1, 2:0, 0:2, 0:1)

Stan rywalizacji: 1-1

GKS Tychy - HC GKS Katowice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Stan rywalizacji: 2-0 dla GKS-u Tychy

TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Stan rywalizacji: 2-0 dla Podhala

TMH Polonia Bytom - MUKS Orlik Opole 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)

Stan rywalizacji: 2-0 dla Polonii

Czy Unia Oświęcim wygra sensacyjnie rywalizację z Cracovią w 1. rundzie play off?