NHL: niezwykły wyczyn Kuczerowa dał Lightning zwycięstwo

Tampa Bay Lightning pokonali pewnie przed własną publicznością Ottawa Senators 5:1. Klasycznym hat-trickiem w drugiej tercji popisał się atakujący Błyskawic - Nikita Kuczerow.

Rafał Lichowicz
AFP
Tylko pierwsza tercja meczu w Amalie Arena nie poszła po myśli gospodarzy, którzy przegrywali z Ottawa Senators 0:1 po golu Kyle'a Turrisa. Na początku drugiej części meczu stan gry wyrównał Brayden Point. Później swój popis rozpoczął Nikita Kuczerow.

Rosjanin trzykrotnie wykorzystywał grę w osłabieniu swoich rywali, by trafić do bramki strzeżonej przez Mike'a Condona. W ostatniej tercji Kuczerow podsumował swój występ asystą przy golu Braydona Coburna.

Lightning dzięki wygranej przedłużyli swoje nadzieję na grę w play off. W tej chwili tracą pięć punktów do ostatniego miejsca premiowanego awansem. Ottawa Senators utrzymali zaś szóstą pozycję w tabeli Konferencji Wschodniej.

W Zachodniej części ligi Minnesota Wild umocnili się na pozycji lidera po wygranej z Los Angeles Kings. Nordy musiały czterokrotnie odrabiać straty przed własną publicznością, doprowadzając ostatecznie do dogrywki.

W tej już po upływie dwunastu sekund do siatki trafił Mikael Granlund dając swojemu zespołowi dwa punkty. Wild dzięki zwycięstwu odskoczyli w tabeli od Chicago Blackhawks na trzy punkty.

W ostatnim meczu poniedziałkowej serii gier Montreal Canadiens uratowali zwycięstwo w Prudencial Center w starciu z New Jersey Devils. Dwie bramki przy stanie 2:3 w trzeciej tercji zdobył dla The Habs Max Pacioretty.

W dogrywce decydującego gola zdobył Alex Galchenyuk. Przy wszystkich trafieniach asystował Aleksandr Radułow, który otworzył wynik dla Canadiens w drugiej tercji.