NHL: Penguins męczyli się ze słabymi Devils

Pittburgh Penguins po emocjonującym meczu pokonali przed własną publicznością New Jersey Devils 6:4. Dwie bramki dla mistrzów zdobył Sidney Crosby.

Rafał Lichowicz
AFP
Skazywani na porażkę Devils stawili mocny opór mistrzom w hali PPG Paints Arena. W pierwszej tercji zakończonej wynikiem 3:2 drużyna z Pittsburgha zdobyła zwycięskiego gola na 15 sekund przed końcową syreną za sprawą Sidneya Crosbiego.

W drugich 20 minutach oba zespoły zdobyły po dwa gole. Po drodze karnego dla Penguins zmarnował Phil Kessel. W ostatniej tercji gospodarze szybko jednak podwyższyli prowadzenie za sprawą Cartera Rowney'a.

W 57. minucie niespodziewanie gola na 4:5 zdobył dla New Jersey Kyle Palmieri. Mecz rozsądził dopiero w ostatnich sekundach strzałem do pustej bramki Crosby. Penguins dzięki czwartej z rzędu wygranej u siebie zbliżyli się na punkt do prowadzących w tabeli Wschodu, Washington Capitals.

Do fazy play off zbliżyli się także New York Rangers. Nowojorczycy musieli jednak zadowolić się tylko punktem po porażce w rzutach karnych z Florida Panthers. Goście zwyciężyli w Madison Square Garden dzięki dwóch celnych strzałach Alexa Barkova.

21-letni Fin z rosyjskimi korzeniami trafił najpierw w trzeciej tercji na 3:2, a w serii rzutów karnych jako jedyny z wszystkich zawodników wygrał pojedynek z bramkarzem, przesądzając o wyniku meczu.

Po przerwanej serii dziesięciu wygranych z rzędu i porażce z Boston Bruins 2:5, na dobry tor szybko wrócili Calgary Flames. Płomienie rozprawiły się z Dallas Stars po golach Frolika, Tkachuka i Giordano. Drużyna z Calgary awansowała dzięki temu na piąte miejsce w Konferencji Zachodniej. Stars po porażce mają już 13 punktów straty do ostatniego miejsca premiowanego grą w play off.