PHL: Cracovia wygrywa efektownie i wraca do gry o mistrzostwo

Comarch Cracovia odniosła pierwsze zwycięstwo w rywalizacji o tytuł mistrzowski w PHL, pokonując w trzecim meczu finałowej serii na własnym lodowisku GKS Tychy aż 7:4.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA
O pierwszej wygranej krakowian w finałowej rywalizacji w play-off, zdecydowała świetna końcówka pierwszej tercji. Pasy w ciągu niecałych 120 sekund od stanu 0:1 wyszły na prowadzenie 3:1.

Mecz rozpoczął się jednak od gola Bartłomieja Jezierskiego na 1:0 dla GKS-u Tychy, który po dwóch meczach prowadził w finale play-off 2-0. Wspomnianą serię strzelecką Cracovii w 15. minucie rozpoczął Oliver Paczkowski. Następnie do siatki trafiali Adam Domogała i Damian Kapica.

Wymieniona na końcu dwójka zapewniła również wygraną w drugiej tercji aktualnym mistrzom Polski. Tyszanie również w tej części meczu trafili do bramki jako pierwsi po celnym strzale Jarosława Rzeszutko.

W ostatnich 20 minutach scenariusz odwrócił się na korzyść gospodarzy. Cracovia szybko podwyższyła prowadzenie do stanu 7:2, by w końcowych minutach kontrolować wynik. Goście ze Śląska trafili jeszcze dwa razy do bramki Rafała Radziszewskiego, ale nie miało to wpływu na zmianę rezultatu.

Cracovia odnosząc pierwsze zwycięstwo w finale wydłużyła rywalizację o mistrzostwo do co najmniej pięciu spotkań. Czwarty mecz w Krakowie odbędzie się w niedzielę. W środę oba zespoły spotkają się ponownie w Tychach.

Wyniki 3. meczu finału play off PHL:

Comarch Cracovia Kraków - GKS Tychy 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)
0:1 - Bartłomiej Jeziorski - Filip Komorski - Josef Vítek (07:52)
1:1 - Oliver Paczkowski (15:07)
2:1 - Adam Domogała - Patryk Wajda (16:20)
3:1 - Damian Kapica - Krystian Dziubiński - Peter Novajovský (17:34)
3:2 - Jarosław Rzeszutko - Patryk Kogut (30:03)
4:2 - Damian Kapica - Lukáš Zíb - Krystian Dziubiński (36:48)
5:2 - Adam Domogała - Damian Słaboń (38:12)
6:2 - Petr Šinágl - Damian Kapica - Mateusz Rompkowski (42:29) 5/4
7:2 - Petr Kalus (43:39) karny
7:3 - Michael Kolarz - Filip Komorski - Josef Vítek (51:45) 5/4
7:4 - Patryk Kogut - Andrei Makrov - Marcin Kolusz (54:32)

2017 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX tylko w Eleven Sports! Treningi, kwalifikacje i wyścig możesz obejrzeć w ten weekend NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Czy Comarch Cracovia wygra 4. meczu finału z GKS Tychy?