NHL: Tampa Bay Lightning bliżej dzikiej karty. 40 goli Kuczerowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Tampa Bay Lightning po wygranej 4:2 z Montreal Canadiens tracą już tylko punkt do miejsca gwarantującego grę w play-off. Swoją 40. bramkę w sezonie zdobył Nikita Kuczerow.

Błyskawice rozpoczęły od mocnego uderzenia mecz w hali Bell Center wygrywając pierwszą tercję 2:0 po bramkach Yanniego Gourde i Nikity Kuczerowa. Dla rosyjskiego atakującego był to 40. gol w obecnym sezonie. W klasyfikacji strzelców 23-latek jest gorszy tylko do Sidneya Crosbiego - 43 bramki.

Canadiens zdobyli kontaktowego gola dopiero w połowie drugiej tercji za sprawą Dwighta Kinga. Niestety dla nich niecałe pięć minut później Lightning wrócili do dwubramkowej przewagi po celnym strzale Alexa Killorna.

W ostatniej odsłonie meczu powtórzył się scenariusz z drugich 20 minut. Na 2:3 trafili znów Canadiens (Artturi Lehkonen), a chwilę później drugiego tego wieczoru gola strzelił dla gości Gourde.

Tampa Bay Lightning walcząc zaciekle o awans do play-off wygrali 7 z 9 ostatnich spotkań. W ostatnim meczu sezonu w najbliższą niedzielę Błyskawice podejmą u siebie Buffalo Sabres.