Polscy hokeiści pokonali Brytyjczyków w Nottingham

Hokejowa reprezentacja Polski pokonała Wielką Brytanię 4:1 w towarzyskim meczu rozegranym w Nottingham. W sobotę, o godz. 14:00 naszego czasu, obie drużyny zmierzą się ze sobą w Coventry.

Rafał Smoliński
PAP / Adam Warżawa

Polacy polecieli do Wielkiej Brytanii na dwa sparingi w ramach przygotowań do mistrzostw świata Dywizji 1A. W pierwszym meczu pewnie zwyciężyli zespół gospodarzy, a grę ustawiła pierwsza tercja, w której gole zdobyli Damian Kapica, Tomasz Malasiński i Mikołaj Łopuski.

W drugiej części spotkania Kapica ustalił wynik na 4:1. Wcześniej honorowego gola dla gospodarzy zdobył Jack Prince. W trzeciej tercji podopieczni Jacka Płachty w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na lodzie i wygrali zasłużenie.

Mistrzostwa świata Dywizji 1A zostaną rozegrane w dniach 22-28 kwietnia w Kijowie. Awans do elity uzyskają dwa najlepsze zespoły, a ostatnia ekipa spadnie do Dywizji 1B.

Wielka Brytania - Polska 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)