NHL: Predators rozstrzelali faworytów w Chicago. Deja vu w Anaheim

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Nashvile Predators po dwóch wyjazdowych meczach przeciwko Chicago Blackhawks prowadzą w serii play-off 2-0. Niespodziewanie stan rywalizacji z Washington Capitals wyrównali Toronto Maple Leafs.

Pekka Rinne już w drugim kolejnym meczu zachował czyste konto przeciwko niezwykle skutecznej w sezonie zasadniczym ofensywie zespołu z Chicago. Po skromnej wygranej 1:0 w czwartkowy wieczór w hali United Center, tym razem Predators rozbili gospodarzy różnicą pięciu goli.

Trzy punkty zapisał na swoim koncie Ryan Johansen, który zdobył jedną z bramek i asystował przy dwóch kolejnych. Aż dwa "oczka" zgromadził Rinne, który miał swój udział przy golach wspomnianego Johansena oraz Harry'ego Zolnierczyka. Predators prowadzą w serii 2-0 i dwa kolejne mecze (pierwszy w poniedziałek) rozegrają przed własną publicznością.

Świetne spotkanie w Waszyngtonie zakończone dwoma dogrywkami rozegrały zespoły Capitals i Maple Leafs. Drużyna Klonowego Liścia po porażce w pierwszym meczu, także w doliczonym czasie gry, tym razem przechyliła szalę na swoją korzyść zdobywając decydującego gola za sprawą Kasperiego Kapanena.

Stołeczeni w połowie meczu prowadzili z Maple Leafs 2:1, ale w drugiej połowie drugiej tercji po golach Kapanena i Morgana Rielly'ego goście wyszli na niespodziewane prowadzenie. Dogrywkę uratował jeszcze w trzeciej tercji Nicklas Backstrom. Trzecie spotkanie między oboma zespołami zostanie rozegrane w poniedziałek w hali Air Canada Centre w Toronto.

Powtórkę z rozrywki otrzymali fani Ducks i Flames w drugim meczu obu zespołów w Honda Center. Kaczory ponownie pokonały Płomienie 3:2, a na liście strzelców podobnie jak w pierwszym meczu znaleźli się Jakob Silfverberg, Rickard Rakell i Ryan Getzlaf.