NHL: brutalny mecz w Waszyngtonie. Capitals znów prowadzą w serii

Washington Capitals zwyciężyli po dogrywce w piątym meczu przeciwko Toronto Maple Leafs, dzięki czemu zbliżyli się do awansu do kolejnych rundy. Szans za zamknięcie serii nie wykorzystali Ottawa Senators, którzy ulegli u siebie Boston Bruins.

Rafał Lichowicz
Aleksander Owieczkin AFP / Aleksander Owieczkin
Nie było oszczędzania kości w piątym meczu między Capitals i Maple Leafs. Dobitnie przekonał się o tym największy gwiazdor Stołecznych Aleksandr Owieczkin. Rosjanin od początku meczu zdecydowanie atakował przyjezdnych, a w 14. minucie uszło mu płazem ostre wejście w Jake'a Gardinera.

Hokeiści zespołu Klonowego Liścia nie zapomnieli o tym faulu i cztery minuty później Owieczkin wykonał efektowny piruet w powietrzu przed uderzeniem w lód, po ataku Nazema Kadriego. Rosjanin musiał zejść z lodowiska, ale w ten sposób... pomógł swojej drużynie.

Okres gry w przewadze Capitals zamienili na pierwszego gola za sprawą T.J. Oshie. Na początku drugiej części meczu na lód wrócił Owieczkin. Gracze z Toronto szybko jednak pozbierali się po trafieniu Capitals. Już w 26. minucie na 1:1 trafił po raz trzeci w play off Auston Matthews.

Po bezbramkowej trzeciej tercji zespoły przystąpiły do dogrywki, po raz czwarty w piątym meczu. Już w pierwszej minucie doliczonego czasu gry spotkanie rozstrzygnął jednak Justin Williams. 35-latek zdobył w ten sposób decydującego gola w dogrywce w play off dla swojego czwartego klubu.

Istną ucieczkę spod gilotyny zaliczyli hokeiści Boston Bruins. Miśki przegrywały w serii z Ottawa Senators 1-3 i w piątym meczu na wyjeździe tracili już dwa gole do gospodarzy. Show dał jednak zawodnik drugiego planu - Sean Kuraly.

Senatorowie objęli prowadzenie po golach Marka Stone'a i Jeana-Gabriela Pageau na starcie drugiej tercji. Kontaktową bramkę na 1:2 zdobył David Pastrnak. Wówczas do gry wkroczył 24-letni center ostatniej linii ataku Bruins.

Kuraly najpierw w końcówce drugiej tercji trafił na 2:2 wyjeżdżając zza bramki Craiga Andersona. Był to pierwszy w karierze gol Amerykanina w play off. Na drugiego czekał aż do drugiej dogrywki, gdy celnym strzałem wykończył podanie Davida Backesa.