Damian Kapica: Ten mecz ważył nasze losy

Reprezentacja Polski pokonała w niedzielę Ukrainę 2:1 i odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywanych w Kijowie mistrzostwach świata Dywizji 1A. Damian Kapica ma pełną świadomość wagi wygranej nad gospodarzami.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / TAMAS KOVACS

- Ten mecz ważył nasze losy. Czy będzie to walka o utrzymanie, czy możemy jeszcze myśleć o awansie do elity - stwierdził Damian Kapica w rozmowie z portalem pzhl.tv.

Napastnik reprezentacji Polski zdobył w 47. minucie decydującego gola, wykańczając ładną kontrę Biało-Czerwonych. Wcześniej, pod koniec pierwszej tercji, pierwszą bramkę strzelił Tomasz Malasiński.

- To był mecz walki, cieszymy się z wygranej. Myślę, że doda nam jeszcze skrzydeł i pozwoli uwierzyć w siebie - przyznał Kapica.

Polska ma po dwóch meczach na koncie trzy punkty. W pierwszym spotkaniu przegrała z Koreą Południową 2:4, natomiast w niedzielę zwyciężyła Ukrainę 2:1. We wtorek, o godz. 12:30 naszego czasu, Biało-Czerwoni zmierzą się z Kazachstanem, który jest zaliczany do grona faworytów do awansu do elity.

Które miejsce zajmie Polska w mistrzostwach świata Dywizji 1A?