MŚ w hokeju: Faworyt na drodze Polaków. Polska - Kazachstan NA ŻYWO!

Relację prowadzi : autor:
Rafał Lichowicz

Dziękujemy bardzo za uwagę i zapraszamy na naszą czwartkową relację z kolejnego spotkania reprezentacji Polski z Węgrami!

Skomentuj 1

62. minuta: Polska - Kazachstan 0:1 (0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

GOOOL! Kazachstan zdobywa złotego gola. Kevin Dallman.

Skomentuj 1

61. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)

Czeka nas pięć minut dogrywki. Gramy 3 na 3.

Skomentuj 0

60. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Rozpoczynamy dogrywkę!

Skomentuj 0

Koniec regulaminowego czasu gry! Mamy punkt za mecz z Kazachstanem! Teraz czeka nas dogrywka w której staniemy przed szansą zdobycia kolejnego oczka.

Skomentuj 0

Koniec 3. tercji.

Skomentuj 0
  • 60. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Uwolnienie. Pięć sekund do końca trzeciej tercji.

Skomentuj 0

59. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Dobra akcja Malasińskiego prawym skrzydłem. Kolesnik zapobiegł podaniu, które mogło dać nam prowadzenie.

Skomentuj 0

58. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Mikhalis objeżdża naszą bramkę, ale nie pakuje krążka do siatki!

Skomentuj 0

57. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Kolesnik broni po strzale Macieja Urbanowicza! Dobra akcja po wznowieniu.

Skomentuj 0

56. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Gorąco pod naszą bramką. Odrobny interweniował rozpaczliwie na linii. Nasi przeciwnicy naciskają w końcówce.

Skomentuj 0

54. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Kazachstan założył zamek pod polska bramką. Bronimy jednak skutecznie.

Skomentuj 0

53. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Sawczenko strzela prosto w Przemysława Odrobnego.

Skomentuj 0

Wyraźna przewaga naszej reprezentacji. Jesteśmy bliżej zdobycia gola niż nasi rywale.

Skomentuj 0

51. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

W odpowiedzi akcja Damiana Kapicy, również zakończona niecelnym uderzeniem.

Skomentuj 0

50. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Niecelny strzał po świetnej akcji Starczenki!

Skomentuj 0

Mateusz Bryk zablokował strzał Kazacha, co odczuł na swoim zdrowiu. Brawo za odważną interwencję naszego zawodnika.

Skomentuj 0

49. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Połowa ostatniej tercji niezwykle chaotyczna. W strzałach ledwie 3-1 dla reprezentacji Polski.

Skomentuj 0

47. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Kazachowie już w komplecie.

Skomentuj 0

46. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Strzał Urbanowicza mógł zaskoczyć Kolesnika. Bramkarz Kazachstanu był jednak czujny.

Skomentuj 0

45. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Brandon Bochenski zejdzie za karę. Dostaniemy drugą okazję do gry w przewadze w tym meczu.

Skomentuj 0

44. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Strzał Damiana Kapicy zablokowany przez obrońców Kazachstanu. Wcześniej nasi rywale groźnie uderzali na bramkę Odrobnego.

Skomentuj 0

41. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Szybko oddajemy celny strzał. Zza zasłony próbował Łopuski.

Skomentuj 0

Rozpoczynamy trzecią tercję!

Skomentuj 0

Reprezentacje powoli wracają na lodowisko. Przed nami ostatnie 20 minut tego meczu.

Skomentuj 0

Gramy naprawdę świetny mecz przeciwko spadkowiczowi z elity! Polska - Kazachstan 0:0 po dwóch tercjach.

Skomentuj 1

40. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Koniec 2. tercji

Skomentuj 0

Łopusi pada na lód trafiony krążkiem po strzale Kolusza.

Skomentuj 0

Mikołaj Łopuski po indywidualnej akcji zatrzymany przez Kolesnika!

Skomentuj 0

39. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Nieskładne akcje po obu stronach. Zanosi się na kolejny bezbramkowy remis w tercji.

Skomentuj 0

37. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Kazachowie nie potrafią wykorzystać przewagi na lodowisku. Łatwy strzał nie zaskoczył Przemka Odrobnego.

Skomentuj 0

36. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Krzysztof Zapała otzymuje karę. Zaskakująca decyzja sędziów. Gramy w osłabieniu.

Skomentuj 0

35. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Kolejna akcja Patryka Wronki zatrzymana przez Witalija Kolesnika.

Skomentuj 0

34. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Gorąco pod bramką Kazachów. Dwa strzały Kapicy i dobitka Dziubińskiego nie znalazły drogi do siatki.

Skomentuj 0

33. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Bardzo dobra akcja Kazachstanu, lecz zakończona zbyt lekkim strzałem. Broni pewnie Odrobny.

Skomentuj 0

32. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Obrony znów interweniuje po strzale Starczenki. Brawa dla naszego golkipera.

Skomentuj 0

31. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Obroniliśmy się grając 4 na 5. Wraca Łopuski.

Skomentuj 0

29. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Grzegorz Pasiut był blisko wykiwania obrony Kazachstanu i zdobycia gola w osłabieniu!

Skomentuj 0

Druga kara Polaków. Gramy w czwórkę. Poza lodowiskiem Mikołaj Łopuski za grę wysokim kijem.

Skomentuj 0

Przemysław Odrobny na posterunku po strzale Kazachów. Dobra akcja naszych rywali.

Skomentuj 0

28. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Świetna kontra Patryka Wronki! Niewiele zabrakło a prowadzilibyśmy z faworytem 1:0!

Skomentuj 0

27. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Kolejne uwolnienie. W strzałach ponownie przewaga naszej kadry 3-1.

Skomentuj 0

26. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Poruszona bramka Kazachstanu. Nacierali ponownie Polacy. Odzyskujemy rezon w drugiej tercji.

Skomentuj 0

25. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Aron Chmielewski był blisko oddania strzału z bliskiej odległości.

Skomentuj 0

24. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Mało składnych akcji Biało-Czerwonych na początku drugiej części meczu.

Skomentuj 0

23. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Strzelał Roman Starczenko.

Skomentuj 0

Słupek ratuje nas po akcji Kazachstanu!

Skomentuj 0

21. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0, 0:0)

Minimalnie obrok bramki strzelał Patryk Wronka

Skomentuj 0

Rozpoczynamy 2. tercję! Pierwsze wznowienie dla naszych rywali.

Skomentuj 0

Zespoły wracają na lodowisko.

Skomentuj 0

Po pierwszej tercji gramy wyrównamy mecz z faworytem całego turnieju na Ukrainie. W statystyce strzałów prowdzimy 13-11. Czekamy niecierpliwie na kolejną część spotkania.

Skomentuj 0

20. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Koniec 1. tercji!

Skomentuj 0

Kolejny strzała Kazachstanu. Odrobny zapracowany w ostatnich sekundach.

Skomentuj 0

Puszkariow próbował pokonać Odrobnego. Na posterunku bramkarz Milton Keynes Lightning.

Skomentuj 0

19. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Spalony po akcji Polaków. Kotłowało się przed bramkę Kolesnika. Polacy mają przewagę w końcówce tercji.

Skomentuj 0

17 minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Maciej Urbanowicz z bliska trafia w Kolesnika! Świetna okazja Polaków na 1:0.

Skomentuj 0

Kolusz broni ofiarnie strzał Kazachów. Rywale gonią nas w statystyce celnych uderzeń.

Skomentuj 0

16 minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Markiełow próbował wyjąć krążek Odrobnemu. Z obroną naszego golkipera pośpieszył Pociecha, który odepchnął rywala.

Skomentuj 0

16. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Sędzwiowie dwukrtonie przerywali grę. Kilkadziesiąt sekund bez strzałów na bramkę.

Skomentuj 0

14. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Bartek Jezierski wraca do gry. Udało nam się przetrwać okres gry w czwórkę.

Skomentuj 0

13. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Odrobny broni dwukrotnie po akcjach Kazachów. Nasi rywale zakładają zamek grając w przewadze.

Skomentuj 0

12. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Niestety kara dla Jezierskiego. Bronimy się w czwórkę przez dwie minuty.

Skomentuj 0

Uderzenie Kruczka po długim rogu. Z czystym kontem pozostaje Kolesnik.

Skomentuj 0

11. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Kazachowie uderzyli niecelnie po swojej dobrej akcji. Polacy cofnęli się do defensywy czekając na kontrę.

Skomentuj 0

10. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Przerwa w grze. Kazachstan ponownie z piątką hokeistów na lodzie.

Skomentuj 0

Witalij Kolesnik znów miał ręce pełne roboty po strzale Macieja Kruczka. Polacy grając w przewadze zdominowali Kazachów.

Skomentuj 0

9. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Poprzeczka po strzale Mateusza Rompkowskiego z Cracovii!

Skomentuj 0

8. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Świetne akcje Polaków! Wajda blisko zdobycia gola.

Skomentuj 0

Kara dla Kazachstanu. Gramy w przewadze.

Skomentuj 0

7. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Kasper Bryniczka był blisko zdobycia bramki po kontrze i dobrym podaniu Aarona Chmielewskiego!

Skomentuj 0

6. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Odrobny broni uderzenie Lakiza. W strzałach przewaga Polaków 4-2.

Skomentuj 0

5. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Po pięciu minutach gramy wyrównany mecz z ubiegłorocznym spadkowiczem z elity.

Skomentuj 0

4. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Kolesnik broni groźny strzał Zapały. Polacy mają przewagę w ostatnich sekundach.

Skomentuj 0

3. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Oddajemy strzał po dobrej akcji, lecz ponad bramką naszych rywali.

Skomentuj 0

2. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

Kazachowie próbowali założyć zamek w naszej tercji. Nie udało się im jednak oddać strzału na naszą bramkę.

Skomentuj 0

1. minuta: Polska - Kazachstan 0:0 (0:0)

W naszej bramce tradycyjnie Przemysław Odrobny. Po stronie Kazachstanu Witalij Kolesnik.

Skomentuj 0

Grzegorz Pasiut oddaje pierwszy strzał w 15 sekundzie meczu. Krążek nie znalazł się jednak w sieci.

Skomentuj 0

Rozpoczynamy mecz!

Skomentuj 0

Obie reprezentacje pojawiają się na lodowisku.

Skomentuj 0

W pozostałych meczach trzeciej kolejki Węgrzy zmierzą się z niepokonaną Koreą (16:00), a gospodarze z Ukrainy zagrają z Austrią (19:30).

Skomentuj 0

Polska i Kazachstan po dwóch kolejkach mają na swoim koncie po trzy punkty. Polacy w drugiej kolejce ograli Ukrainę 2:1, a Kazachowie na otwarcie mistrzostw poradzili sobie z Austrią (3:2). Obie reprezentacje zgodnie przegrały też z Koreą Południową.

Skomentuj 0

W składzie Polski drobne zmiany. Do drużyny dołączył Galant, który trafił do trzeciego ataku z Bryniczką i Chmielewskim.

Skomentuj 0

Znamy już składy w jakich wystąpią oba zespoły:

Kazachstan: Kolesnik (Kudryavtsev) - Dallman, Samyonov; Dawes, Boyd, Bochenski - Savchenko, Stepanov; Mikhalis, Pushkaryov, St-Pierre - Lipin, Polokhov; Sagadeyev, Markelov, Starchenko - Lakiza; Punyukov, Khudyakov, Ivanov, Kuchin.

Trener Eduard Zankovets

Polska: Odrobny (Radziszewski) - Wajda, Bryk; Wronka, Pasiut, Malasiński - Pociecha, Ciura; Kolusz, Zapała, Łopuski - Kruczek, Wanacki; Galant, Bryniczka, Chmielewski - Rompkowski; Kapica, Dziubiński, Urbanowicz, Jeziorski.

Trener Jacek Płachta.

Skomentuj 0

Portal WP SportoweFakty zaprasza na relację na żywo z trzeciego spotkania reprezentacji Polski w hokeju na lodzie w mistrzostwach świata Dywizji 1A. Rywalem Biało-Czerwonych w Kijowie będzie reprezentacja Kazachstanu. Początek meczu o godz. 12:30.