Polacy z najwyższą porażką w historii dywizji 1A

Polscy hokeiści w meczu z Austrią ustanowili niechlubny rekord dywizji 1A. Biało-Czerwoni przegrali aż 0:11, a nigdy wcześniej w tych rozgrywkach różnica bramek między zwycięzcą a pokonanym nie wyniosła więcej niż sześć goli.

Grzegorz Wojnarowski
PAP / PAP/Adam Warżawa

Przed tym spotkaniem Polacy mieli jeszcze szanse na awans do hokejowej elity, jednak Austriacy bardzo szybko je rozwiali i już po jedenastu minutach prowadzili 3:0. W kolejnych tercjach dołożyli jeszcze po cztery trafienia i mecz zakończył się całkowitą klęską naszej reprezentacji.

0:11 to najwyższa porażka w meczu dywizji 1A od momentu jej utworzenia w 2011 roku. Do tej pory różnica bramek między zwycięzcą a pokonanym nigdy nie była większa niż sześć goli. W 2014 roku Ukraina pokonała w Goyang Koreę Południową 8:2, dwa lata później w katowickim Spodku Słowenia wygrała z Japonią 7-1, a Polska tego samego przeciwnika pokonała 10-4.

Polacy stracili też największą liczbę bramek w jednym meczu od początku istnienia dywizji 1A.

Po raz ostatni Biało-Czerwoni co najmniej 10 bramek w jednym meczu stracili w 1995 roku w spotkaniu ze Słowacją. Najwyższa przegrana naszej drużyny w historii to 0:20 ze Związkiem Radzieckim w 1973 roku.

Mistrzostwa świata zaplecza elity wygrali Austriacy i oni w przyszłym roku zagrają z najlepszymi. Polacy zakończyli zmagania na czwartym miejscu.

Czy w ciągu najbliższych pięciu lat Polakom uda się awansować do hokejowej elity?