Hokej. Turniej EIHC o Puchar Niepodległości: Polacy przegrali z Włochami

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: John Murray
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: John Murray

Hokejowa reprezentacja Polski przegrała z Włochami 0:2 w swoim drugim meczu w turnieju Euro Ice Hockey Challenge o Puchar Niepodległości rozgrywanym na lodowisku w gdańskiej Olivii.

Biało-Czerwoni nie przestraszyli się rywala z hokejowej Elity i odważnie rozpoczęli sobotnie spotkanie. Przez sporą część premierowej odsłony przeważali, ale nie byli w stanie pokonać Andreasa Bernarda. Z kolei John Murray ratował zespół przed stratą bramek, gdy gra przenosiła się do polskiej tercji.

W pierwszej części bramek nie było. Polacy mieli sporo szczęścia w drugiej tercji, gdy w końcowej fazie Włosi przycisnęli. Po 40 minutach było jednak ciągle 0:0. Pierwszy gol padł dopiero w 49. minucie, w sytuacji gdy na lodzie było po 4 graczy z pola. Phil Pietroniro przejął krążek po wznowieniu i ładnym strzałem pokonał Murraya.

Po zdobyciu bramki hokeiści Italii oddali inicjatywę gospodarzom. Polacy atakowali. W końcowej fazie trzeciej tercji zagrali nawet 6 na 4, bo przy grze w przewadze z lodu zjechał golkiper. W ostatniej sekundzie Włosi przejęli krążek w tercji neutralnej, a Luca Frigo ustalił wynik meczu na 2:0 strzałem do pustej bramki.

Po piątkowym zwycięstwie 3:2 nad Japończykami nasi hokeiści doznali pierwszej porażki w gdańskim turnieju. Natomiast Włosi wygrali drugi mecz i są bardzo bliscy końcowego zwycięstwa. W drugim sobotnim meczu Węgry pokonały Japonię 3:2. Na zakończenie zawodów Włosi zagrają w niedzielę z Japończykami, a Polacy spotkają się z Węgrami.

Polska - Włochy 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Bramki: 0:1 - Pietroniro (Traversa) 49' 0:2 - Frigo (Lambacher) 60' (do pustej bramki)

Polska: John Murray - Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Mateusz Michalski, Filip Starzyński, Martin Przygodzki - Bartłomiej Bychawski, Paweł Dronia, Aron Chmielewski, Domin Paś, Krystian Dziubiński - Patryk Wajda, Marcin Kolusz, Mateusz Gościński, Bartłomiej Neupauer, Bartłomiej Jeziorski - Sebastian Brynkus, Jakub Michałowski, Szymon Marzec, Paweł Zygmunt, Maciej Urbanowicz.

Włochy: Andreas Bernard - Thomas Larkin, Daniel Glira, Markus Gander, Raphael Andergassen, Tommaso Traversa - Roland Hofer, Peter Spornberger, Peter Hochkofler, Alex Lambacher, Luca Frigo - Phil Pietroniro, Jan Pavlu, Riccardo Lacedelli, Martin Castlunger, Matthias Mantiger.