Polski kajakarz powalczy o złoty medal. Jest awans!

Polski kajakarz Przemysław Korsak w półfinale wyścigu na 500 metrów zajął 3. miejsce, które dało mu kwalifikację do finału A. O złoto Igrzysk Europejskich 24-latek będzie walczył w sobotę.

Michał Piegza
Przemysław Korsak PAP / Paweł Jaskółka / Przemysław Korsak
Przemysław Korsak to kolejny polski kajakarz, który będzie miał szansę zdobyć medal Igrzysk Europejskich.

W półfinałowym wyścigu na 500 metrów zawodnik w swoim wyścigu zajął 3. miejsce, które dało mu prawo walki o złoty medal. Korsak o niewiele ponad pół sekundy wyprzedził Francuza Etienne Huberta.

Przypomnijmy, że w serii przedpołudniowej w wyścigu K1 Polak dopłynął na drugim miejscu, przegrywając jedynie z Serbem Marko Dragosavljevicem, który wywalczył bezpośrednio awans do finału A.

Wyścig zaplanowano na sobotę na godzinę 12:39.