Sprawdź, jak poradzili sobie Polacy: florecistki i szabliści podczas IE

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Julia Walczyk-Klimaszyk.
Instagram / / Na zdjęciu: Julia Walczyk-Klimaszyk.

Podczas Igrzysk Europejskich w rywalizacji drużynowej nie udało się wywalczyć medalu polskim florecistom i szablistom. Zawodniczki zajęły 5. miejsce, a nasi reprezentanci 9.

Reprezentujący Polskę w szabli drużynowej Krzysztof Kaczkowski, Szymon Hryciuk i Olaf Stasiak szybko mogli zapomnieć o medalu Igrzysk Europejskich. W 1/8 finału Biało-Czerwoni przegrali z Rumunią 42:45 i Polakom pozostała walka o niższe lokaty.

Nasi zawodnicy pokonywali Słoweńców 45:11, Islandczyków 45:21 i w walce o 9. miejsce Turcję 45:44.

Od ćwierćfinału rywalizację rozpoczęły nasze florecistki w składzie: Julia Walczyk-Klimaszyk, Martyna Synoradzka oraz Hanna Łyczbińska, Aleksandra Jeglińska przegrały z Niemkami 33:41 i straciły szansę na medal. Jednak w potyczkach o 5. miejsce pokonały Austriaczki 45:32 i Ukrainki 45:35.

Do w szabli o złoty medal powalczą Włosi z Francuzami, z kolei o brąz Węgrzy z Niemcami. Wśród florecistek zestaw par jest identyczny. O mistrzostwo Igrzysk Europejskich zagrają Włoszki z Francuzkami, a o brązowy medal powalczą Węgierki z Niemkami.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy w czwartek (28.06.) Polacy wywalczą co najmniej jeden złoty medal podczas IE?