Igrzyska Europejskie. Brązowy medal w teqballu dla Polek!

Polski debel w teqballu Alicja Bartnicka i Ewa Kamińska po porażce w półfinale z Węgierkami w meczu o brązowy medal pokonały Francuzki 2:0.

Michał Piegza
Reprezentantki Polski w Teqballu (w białych koszulkach) PAP / Art Service / Na zdjęciu: Reprezentantki Polski w Teqballu (w białych koszulkach).
W przedostatnim dniu zmagań sportowców podczas Igrzysk Europejskich możemy cieszyć się z kolejnego medalu dla reprezentacji Polski. Debel w teqballu Alicja Bartnicka Ewa Kamińska sięgnął po brąz.

Polki w sobotę w rywalizację rozpoczęły od ćwierćfinału, w którym zmierzyły się z Czeszkami. W pierwszym secie Polki wygrały 12:10, w kolejnym lepsze były rywalki, które zwyciężyły 12:9. O wszystkim zadecydował ostatni set. W nim Polki były lepsze i wygrały 12:6.

W grze o finał duet Bartnicka-Kamińska walczyły z Węgierkami Leą Vasas i Lujzą Janicsek. Nasze reprezentantki dzielnie walczyły, ale szans z dużo lepszymi rywalkami nie miału. Polki przegrały w dwóch setach 12:4, 12:3.

W boju o brązowy medal Biało-Czerwone mierzyły siły z Francuzkami, które w półfinale przegrały 0:2 z Rumunkami.

Premierowy set był wyrównany. Polki przez jego większą część prowadziły, w końcówce zachowały większą odporność psychiczną i wygrały 12:9 W drugim Francuzki prowadziły 4:0, ale nasze zawodniczki w porę przebudziły się i zaczęły gonić przeciwniczki. Zrobiło się 5:6. Po chwili Polki prowadziły 8:7 i brązowy medal był o cztery punkty.

W końcówce Francuzki nie zamierzały się poddawać i zamierzały doprowadzić do trzeciego seta. To jednak nasze zawodniczki były górą i zwyciężając 12:10 wygrały seta i mecz 2:0!

W spotkaniu o złoty medal Węgierki w trzech setach (12:5, 9:12, 12:8) pokonały Rumunki (Kinga Barabasi, Katalin Dako).