Pekin 2022. Polacy na odległych miejscach. Mistrzyni olimpijska najlepsza w treningach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjeciu: Mateusz Sochowicz
Getty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjeciu: Mateusz Sochowicz

Saneczkarze mają za sobą czwartkowe treningi przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Na starcie pojawili się Mateusz Sochowicz i Klaudia Domaradzka.

W środę mężczyźni w saneczkarstwie odbyli pierwsze dwa treningowe ślizgi. Dzień później mieli szansę sprawdzić się ponownie. Wśród nich był Mateusz Sochowicz, który dwa razy zajął 26. miejsce, licząc łączny czas w obu grupach (A i B).

W trzecim przejeździe Polak miał czas 59,819 i do lidera, Włocha Dominika Fischnallera, stracił 1,811 sekundy. Czwarty ukończył w czasie 59,681, co oznaczało stratę 1,620 sekundy do Niemca Felixa Locha.

Już sam fakt, że Sochowicz pojechał na igrzyska jest jego wielkim wyczynem. Trzy miesiące temu na tym samym torze olimpijskim fatalnie zakończył się dla niego trening. Uderzył w zamkniętą bramkę przejazdową, która powinna być otwarta. Doznał pęknięcia rzepki w lewym kolanie, miał głęboko rozciętą goleń i łydkę w prawej nodze. Wygrał jednak wyścig z czasem i w styczniu wrócił do treningów.

26.Mateusz SochowiczPolskaA+1,620 s

Na obiekcie w Yanqing pierwsze dwa treningi odbyła Klaudia Domaradzka. W pierwszym ślizgu uzyskała czas 1:01.467, co dało jej 30. miejsce na 35 zawodniczek. Straciła ponad 2,5 sekundy do Niemki Natalie Geisenberger.

W drugim przejeździe przy nazwisku Polki pojawiło się oznaczenie DNF, co oznacza, że go nie ukończyła. Ponownie najlepsza była Geisenberger, mistrzyni olimpijska z 2014 i 2018 roku.