Pekin 2022. Niebywały wyczyn Niemki. Koniec 42-letniego oczekiwania Rosjan

Natalie Geisenberger przeszła do historii żeńskiego saneczkarstwa. Niemka po raz trzeci z rzędu została mistrzynią olimpijską w jedynkach. Klaudia Domaradzka ukończyła zmagania pod koniec trzeciej dziesiątki.

Mateusz Kozanecki
Natalie Geisenberger PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Natalie Geisenberger
28 lat trwa już zwycięska passa niemieckich saneczkarek. Od igrzysk w Lillehammer zawodniczki z tego kraju nie schodzą z najwyższego stopnia podium.

Kapitalną serię kontynuowała także Natalie Geisenberger. 34-latka zdobyła trzecie z rzędu złoto.

W czwartym ślizgu pojechała praktycznie bezbłędnie i utrzymała przewagę nad swoją rodaczką Anną Berreiter. Ostatecznie pokonała ją o niespełna pół sekundy.

Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Tatjana Iwanowa z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. To pierwszy rosyjski medal w saneczkarstwie od igrzysk w Lake Placid w 1980 roku.

Debiut na igrzyskach zaliczyła Klaudia Domaradzka. Jedyna Polka w stawce prezentowała się przyzwoicie. W trzecim ślizgu popełniła jednak błąd. Na jednym z zakrętów spadła z sanek, ale zdołała na nie powrócić i siłą rozpędu dojechać do mety. Ostatecznie skończyła rywalizację na 27. miejscu i nie weszła do ścisłego finału.