Ależ było blisko! Gdyby nie ten błąd Polaka...

Piotr Michalski pokazał się z bardzo dobrej strony na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Polski łyżwiarz w wyścigu na 500 metrów zajął piąte miejsce, ale medal miał na wyciągnięcie ręki!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Minimalny błąd Piotra Michalskiego na igrzyskach olimpijskich w Pekinie Twitter / twitter.com/Eurosport_PL / Minimalny błąd Piotra Michalskiego na igrzyskach olimpijskich w Pekinie
Łyżwiarze w wyścigu na 500 metrów rywalizowali w 15 parach. Z Polaków najlepiej spisał się Piotr Michalski, który ostatecznie zajął piąte miejsce.

27-latek startował w 12. parze i osiągnął czas 34.52 sek., który dawał mu wtedy trzecią lokatę. Ostatecznie wyprzedziło go jeszcze dwóch łyżwiarzy, a do brązowego medalu Michalskiemu zabrakło zaledwie 0.03 sek.!

Polak najprawdopodobniej stanąłby na podium, gdyby nie minimalny błąd. Podczas jazdy po krótkim łuku na chwilę stracił równowagę (zobacz wideo niżej). "Ajajajaj" - krzyknął w tym momencie ekspert Eurosportu.

"To jest moment, w którym ten medal odjechał na 0.03s" - nie ukrywa na Twitterze Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Konrad Niedźwiedzki.

W rywalizacji na 500 metrów uczestniczyło jeszcze dwóch Polaków - Damian Żurek był 11., a Marek Kania 16. (więcej TUTAJ).