Pekin 2022. Polak ponownie otarł się o podium! Zobacz podsumowanie 14. dnia igrzysk olimpijskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Michalski
PAP/EPA / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Michalski

Czwarte miejsce Piotra Michalskiego w biegu na 1000 metrów było z perspektywy polskiego kibica najważniejszym wydarzeniem 14. dnia igrzysk olimpijskich Pekin 2022. Co wydarzyło się na innych arenach? Zobacz podsumowanie.

Piotr Michalski ponownie o włos od medalu!

Świetny występ na dystansie 1000 metrów zanotował Piotr Michalski. Polak z czasem 1:08.56 ukończył rywalizację na czwartym miejscu, tracąc do brązowego medalu zaledwie 0,08 s. Drugi z reprezentantów Polski Damian Żurek zajął 13. miejsce. Złoty medal wywalczył Thomas Krol (więcej TUTAJ)

Słaby występ Moniki Hojnisz-Staręgi w koronnej konkurencji   Duże nadzieje wiązaliśmy ze startem Moniki Hojnisz-Staręgi w biegu ze startu wspólnego, który jest jej ulubioną konkurencją. Polka nie poradziła sobie w trudnych warunkach jakie panowały głównie na strzelnicy, zajmując ostatecznie 27. miejsce. Złoty medal wywalczyła Francuzka Justine Braisaz-Bouchet, srebro i brąz padło łupem Norweżek - Tiril Eckhoff oraz Marte Olsbu Roeiseland (więcej TUTAJ)

W rywalizacji mężczyzn najlepszy ponownie okazał się Johannes Thingnes Boe, dla którego to już czwarty złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Pozostałe miejsca na podium zajęli Martin Ponsiluoma i Vetle Sjaastad Christiansen (więcej TUTAJ)

Niesamowita Eileen Gu z kolejnym złotym medalem

Po triumfie w konkurencji big air i drugim miejscu w sloepstyle'u, reprezentantka gospodarzy Eileen Gu tym razem okazała się najlepsza w konkurencji halfpipe. 18-latka jest jedną z gwiazd igrzysk olimpijskich w Pekinie. Pozostałe miejsca na podium zajęły Kanadyjki - Cassie Sharpe oraz Rachael Karker (więcej TUTAJ).

Znamy finalistów turnieju hokejowego

Zbliżamy się do najważniejszych rozstrzygnięć w rywalizacji mężczyzn w hokeju na lodzie. W pierwszym półfinale Finlandia pokonała Słowację 2:0, natomiast w drugim Rosyjski Komitet Olimpijski dopiero po emocjonującej serii rzutów karnych pokonał Szwecję.

Brązowy medal dla Kanady

Kanada pokonała USA 8:5 w meczu o brązowy medal w turnieju mężczyzn w curlingu. Wśród kobiet do wielkiego finału awansowały reprezentantki Wielkiej Brytanii oraz Japonii.