Hiszpania bez kompletu złotych medali. Niesamowite maratony w padlu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Na zdjęciu: piłka tenisowa
Facebook / Na zdjęciu: piłka tenisowa

Dla walczących o medale w padlu w Igrzyskach Europejskich była to bardzo długa niedziela. Mecze były bardzo zacięte. Hiszpania mogła zakończyć imprezę z kompletem złotych medali. Tak się jednak nie stało, bo finał w deblu kobiet padł łupem Włoszek.

W tym artykule dowiesz się o:

Zawodnicy z Hiszpanii i Włoch zdominowali rywalizację w padlu w Igrzyskach Europejskich w Krakowie i Małopolsce. Wszystkie finały, poza jednym, były pojedynkami tych dwóch krajów. Carolina Orsi i Giorgia Marchetti zwyciężyły 6:4, 4:6, 7:5 Martę Barrerę i Martę Caparrosem. Mecz trwał dwie godziny i 50 minut. W trzecim secie najwyżej rozstawione Hiszpanki ruszyły w pościg z 2:4. Ostatnie słowo należało jednak do Włoszek. W całym spotkaniu zdobyły one o cztery punkty więcej (115-111). Odparły 10 z 15 break pointów i wykorzystały sześć z 12 okazji na przełamanie.

Finał debla mężczyzn rozpoczął się tuż przed godz. 0:30 i doszło w nim do konfrontacji dwóch hiszpańskich duetów. Alonso Rodriguez i Pablo Garcia spotkali się z Danielem Santigosą i Davidem Galą. Złoto padło łupem tej drugiej pary, która wygrała 6:3, 6:3 po 69 minutach. Garcia i Rodriguez wykorzystali tylko jeden z pięciu break pointów. Gala i Santigosa na przełamanie zamenili cztery z ośmiu okazji.

W mikście złoto padło łupem Noy Canovas i Daniela Santigosy, którzy pokonali 6:3, 7:5 Giulię Sussarello i Marco Cassettę. W ciągu 74 minut Hiszpanie zniwelowali dwa z trzech break pointów i zamienili na przełamanie cztery z siedmiu okazji.

Portugalia potrafiła oprzeć się dominacji Hiszpanii i wyszarpała medal. W meczu o brąz Afonso Fazendeiro i Miguel Oliveira odrodzili się i pokonali 6:7, 7:5, 6:0 Włochów Simone Cremonę i Marco Cassettę. W ciągu dwóch godzin i 31 minut Portugalczycy obronili siedem break pointów i wykorzystali cztery z 12 szans na przełamanie. Cremona prosił o interwencję medyczną z powodu kontuzji kostki. Dlatego w trzecim secie Włosi nie nawiązali walki.

Jeszcze dłuższy był mecz o brąz w deblu kobiet. Chiara Pappacena i Giulia Sussarello zwyciężyły 7:5, 3:6, 7:5 Noę Canovas i Marię Araceli Martinez. Maraton trwał dwie godziny i 44 minuty. W trzecim secie Włoszki od 3:5 zgarnęły cztery gemy z rzędu.

W grze mieszanej Maria Araceli Martinez i David Gala wygrali 7:6, 7:6 z Francuzami Lucile Pothier i Thomasem Leygue. W ciągu 84 minut obie pary miały po pięć break pointów i zaliczyły po trzy przełamania. Hiszpanie zdobyli o dwa punkty więcej (83-81).

Mecze o złoto

debel mężczyzn:

David Gala (Hiszpania, 2) / Daniel Santigosa (Hiszpania, 2) - Pablo Garcia (Hiszpania, 1) / Alonso Rodriguez (Hiszpania, 1) 6:3, 6:3

debel kobiet:

Carolina Orsi (Włochy, 4) / Giorgia Marchetti (Włochy, 4) - Marta Barrera (Hiszpania, 1) / Marta Caparros (Hiszpania, 1) 6:4, 4:6, 7:5

mikst:

Noa Canovas (Hiszpania, 1) / Daniel Santigosa (Hiszpania, 1) - Giulia Sussarello (Włochy) / Marco Cassetta (Włochy) 6:3, 7:5

Mecze o brąz

Afonso Fazendeiro (Portugalia, 5) / Miguel Oliveira (Portugalia, 5) - Simone Cremona (Włochy) / Marco Cassetta (Włochy) 6:7, 7:5, 6:0

Chiara Pappacena (Włochy, 3) / Giulia Sussarello (Włochy, 3) - Noa Canovas (Hiszpania, 2) / Maria Araceli Martinez (Hiszpania, 2) 7:5, 3:6, 7:5

mikst:

Maria Araceli Martinez (Hiszpania, 2) / David Gala (Hiszpania, 2) - Lucile Pothier (Francja) / Thomas Leygue (Francja) 7:6, 7:6

Źródło artykułu: WP SportoweFakty