Natalia Kałucka znów to zrobiła. Niesamowita forma Polki

Natalia Kałucka przed kilkoma dniami zdobyła złoty medal igrzysk europejskich we wspinaczce na czas, a w niedzielę dołożyła do swojej kolekcji wygraną w zawodach Pucharu Świata. Przy okazji w Villars pobiła "życiówkę".

Łukasz Kuczera
Natalia Kałucka podczas mistrzostw świata PAP/EPA / Siergiej Ilnitski / Na zdjęciu: Natalia Kałucka podczas mistrzostw świata
To są dobre wiadomości przed nadchodzącymi mistrzostwami świata w Bernie. Natalia Kałucka w niedzielę udowodniła, że ciągle znajduje się w wybornej formie. Po tym jak w Tarnowie zdobyła złoty medal podczas igrzysk europejskich, tym razem 21-latka świetnie wypadła w zawodach Pucharu Świata w Villars.

O ile przed paroma dniami Kałucka ustanowiła nowy rekord życiowy (6,57), o tyle nie przetrwał on zbyt długo. Już w kwalifikacjach w Villars młoda Polka pobiła "życiówkę" - od teraz wynosi ona 6,45. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się też jej siostra bliźniaczka - Aleksandra. Zajęła ona trzecią lokatę z wynikiem 6,82.

Przez kwalifikacje nie przebrnęły inne reprezentantki Polski - Patrycja Chudziak (18. miejsce, czas 7,43) oraz Anna Brożek (22. miejsce, czas 7,72).

Kibice, którzy liczyli na polsko-polski pojedynek w finale, niestety nie doczekali się batalii pomiędzy siostrami Kałuckimi. W pierwszej rundzie Aleksandra przegrała z Beatrice Colli. Natomiast Natalia pokonała kolejno Victorie Andrier, Raijah Sallsabillah oraz Lijuan Deng.

W finale rywalką Natalii Kałuckiej była Emmy Hunt i w tym przypadku Polka również nie pozostawiła złudzeń rywalce.