Mistrzostwa Polski w judo - Matyjaszek i Sadkowska najlepsi

Przemysław Matyjaszek (Czarni Bytom) i Urszula Sadkowska (Gwardia Opole), którzy wywalczyli w Bielsku-Białej złote medale 52. mistrzostw Polski w judo, byli najlepszymi wśród startujących.

Polska Agencja Prasowa

Matyjaszek i Sadkowska triumfowali w niedzielę w kategorii open, a w piątek zwyciężyli w swych wagach: bytomianin w 100 kg, opolanka w +78 kg. Matyjaszek w obu przypadkach obronił zarazem tytuły.

W niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęli również: w wadze 48 kg Katarzyna Pułkośnik (Narew Łapy) i w 60 kg Marek Kręcielewski (Gwardia Warszawa).

Ogółem podczas mistrzostw tylko dwóch zawodników obroniło tytuły sprzed roku - Matyjaszek oraz w wadze 73 kg Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa).

W turnieju największe sukcesy odnieśli judocy Gwardii Warszawa, którzy zdobyli osiem medali w tym trzy złote. Więcej mieli jedynie Czarni Bytom - 13, w tym dwa złote, a także AZS AWFiS Gdańsk - 11, w tym jeden złoty.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.